Tot slot kan ik niet anders verklaren dan dat de schrijver alle lof verdient voor de wijze, waarop hij deze tweede druk bewerkt heeft. Ik hoop dat velen belangstelling voor deze uitgave zullen heb ben, al is het alleen al om de uitstekende behandeling van het onderwerp interpolatierekening. 's-Gravenhage, Dec. 1949. C. A. C. BEST. De grenscorrecties (voorzieningen op het stuk van het rechtsverkeer t»a»v» onroerend goed, gelegen in de aan het Grond gebied van ons land toegevoegde gebieden)» De Staatsbladen 409, J 436, J 445, J 449 en 452 bevatten wijzigingen van het Grenscorrectiebesluit 1949. Behalve de hierin opgenomen regelingen omtrent het Jachtrecht en de bepalingen met betrekking tot de datum, waarop verschillende nader om schreven delen geacht worden te behoren tot het grondgebied van ons land, bevat vooral Grenscorrectiebeschikking Financiën IV (Staatsblad J 452, opgenomen in de circulaires onder no. 3670) besluiten, welke voor de kadastrale dienst van belang zijn. De woordelijke inhoud volgt hier. Art» 1» Indien het Nederlandse recht voor boekingen in de openbare registers bepaalt, dat voor de aanduiding van onroerend goed kadastrale kenmerken moeten worden gebruikt, treedt, zo lang en voor zover het Nederlandse kadaster niet in gebruik is gesteld, hiervoor in de plaats een omstandige omschrijving van de plaatselijke ligging en van de begrenzingen van het onroerend goed. Art» 2» (1). De ter overschrijving aangeboden akten, met uit zondering van processen-verbaal van inbeslagneming en van rech terlijke uitspraken, moeten zijn verleden ten overstaan van een Nederlandse notaris, behoudens in de gevallen, waarin door of namens de Minister van Financiën van dit voorschrift ontheffing is verleend. (2). In deze akte moet een beknopte aanduiding van de laatste eigendomsbewijzen of van de titels van aankomst worden opgenomen. (3). Van de belanghebbende personen worden behalve de naam, de voornamen, het beroep en de woonplaats, ook vermeld het woonadres en de geboortedatum. (4). Indien niet kan worden voldaan aan een der voorschriften in het tweede en derde lid genoemd, wordt de reden daarvan in de akte vermeld. 25

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 25