(5). De overschrijving wordt geweigerd, indien niet is voldaan aan de bepalingen van dit artikel. Art» 3 (1). Tot het verrichten van terreinwerkzaamheden heb ben de daarmede belaste ambtenaren van het kadaster en het hen vergezellend personeel dagelijks, de Zon- en algemeen erkende christelijke feestdagen uitgezonderd, toegang tot de daarbij be trokken eigendommen; wat betreft de gebouwde van des voor middags 8 uur tot zonsondergang en wat betreft de ongebouwde van zonsóp- tot zonsondergang. (Blijkens art. 4 van de Instructie ter uitvoering van de Grenscorrectiebeschikking Financiën IV circ. 3679 worden echter geen ambtshalve metingen van on roerend goed verricht, zolang een Nederlands kadaster voor de toegevoegde gebieden nog niet in gebruik is genomen. Wel kun nen aanvragen van belanghebbenden door de landmeetkundige dienst van het Kadaster worden behandeld). (2). Zowel de eigenaren als de gebruikers van de grond moeten gedogen, dat ten behoeve van het Kadaster blijvende tekens op of in hun grond worden gesteld. (3). Indien het verrichten van de in de vorige leden bedoelde handelingen niet wordt gedoogd, wordt de tussenkomst ingeroepen van de burgemeester of van de landdrost, op wiens bevel het verrichten der handelingen, desnoods met behulp van de sterke arm, wordt mogelijk gemaakt. Art» 4 (1). Deze beschikking treedt in werking met ingang van 30 September 1949. (2). Zij kan worden aangehaald als Grenscorrectiebeschikking Financiën IV". In de bijlage van het ontwerp van Wet tot vervanging van het Grenscorrectiebesluit 1949, blijkens art. 66 aan te halen als ,,Grenscorrectiewet 1950", worden de bij Nederland gevoegde gebieden omschreven. In de Memorie van Toelichting wordt medegedeeld, dat ondanks de daartoe in het werk gestelde pogin gen het Grondboek nog niet ter beschikking is. De beschikking, hierboven genoemd en opgenomen in Staats blad 452, is daarom genomen; er zijn in afwijking van het Neder landse recht regelen gesteld omtrent vorm en inhoud van de stukken, die bestemd zijn om te worden geboekt in de openbare registers. Deze voorschriften zijn nodig, om aan de verkrijgers van zakelijke rechten meer waarborgen te verschaffen omtrent de door hen te verkrijgen rechten, o.a. door een nauwgezet vóór- onderzoek door een notaris. Zij moeten mede dienen om het op zetten van een volledige boekhouding op de grond te ver gemakkelijken. 26 De behandeling van dit Wetsontwerp is tot nader order uitgesteld.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 26