niet dicht genoeg langszij komen, zodat men in het voorbijvaren moest overspringen. Het duurde dus wel even voor de waarnemers met hun materiaal ter plaatse waren. Ook de meting zelf leverde moeilijkheden op. niet alleen doordat voorbijtrekkende buien tel kens delen van de horizont afsloten, maar ook doordat het plat vorm een schommelende beweging maakte. Vooral waarnemingen dwars op de windrichting bezorgden de collega's Schlaepfer en De Kreek (op de foto van rechts naar links) veel last. Zij zijn er echter volkomen in geslaagd de vele moeilijkheden te overwinnen. Het hier afgebeelde toont ons een klein deel van de dagelijkse werkzaamheden van landmeetkundige ambtenaren van het ka daster, die aan vele belangrijke objecten hun beste krachten wijden. Berichten en Mutaties In het „Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzee werken", jaargang XXX, nos. 1 en 2 over het le en 2e kwartaal 1949 wordt medegedeeld, dat eind Juni 1949 in de Noord-Oost polder ruim 400 km weg voltooid is en 50 km in uitvoering; dit laatste deel komt in 1950 gereed. Door de sociale dienst werden gedurende de wintermaanden enige cursussen gegeven in sociale wetgeving, landmeten en waterpassen en administratie. De belangstelling was zeer voldoende. De beboste oppervlakte in de N.O.-polder bedraagt thans ruim 500 ha. Op 1 Mei 1949 was er ruim 7000 ha verpacht. De werkzaamheden voor de kadastrale dienst uitgevoerd door het Bureau voor Buitengewoon landmeetkundig werk te Zwolle vorderen regelmatig. De inmeting van de in cultuur gebrachte gronden wordt voortgezet; op 1 Juli was een gebied van ongeveer 37.900 ha opgemeten. Van ongeveer 31160 ha zijn thans de plans gekaarteerd. Kadastraal toegepast zijn 45 plans en twee verzamel- plans. (uit het vroeger ongekadastreerde gebied van het IJssel- meer is een gedeelte van ruim 27000 ha in deze plans opgenomen, de rest is afkomstig uit grondgebied van de gemeenten Lemmer, Oosterzee, Kuinre, Blankenham, Blokzijl, Ambt-Vollenhove, Gene- muiden en Kampen). Op verzoek van het Domeinbeheer van de Noordoostpolder is voor de kadastrale toepassing van het uitgifteplan 1949 een andere werkwijze gevolgd dan tot nu toe. De hieruit voort vloeiende theoretische splitsingen van de kavels hebben reeds plaats gevonden. De nieuwe grenzen worden later door het Bureau op het terrein uitgezet. 31

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 31