de helft van de gemeenten gereed was, kon men in verband met de verregaande staat van veroudering, waarin vele plans en eigenaarslijsten verkeerden de mogelijkheden van het systeem van de wet van 16 April 1930 ongeveer als uitgeput beschouwen. Als men de recente kadasters van Savoie en Haute-Savoie en de uitzonderlijk weinig veranderde gedeelten van lage waarde er buiten rekent, dan werd van 1939 af algehele vernieuwing van de kadastrale plans werkelijk noodzakelijkerwijs regel. Het probleem van de unificatie van de kadastrale arbeid men was volgens 5 verschillende stelsels en financieringssystemen bezig werd opgelost door de wet van 17 Dec* 1941 Door de samenvoeging in één Service du cadastre" werd een belangrijke ommekeer teweeggebracht in de ontwikkeling van de Franse kadastrale instellingen. De nieuwe dienst» Evenals bij ons, is ook het Franse kadaster een zelfstandig onderdeel van de Algemene Directie der Belastingen, ressor terende onder het Ministerie van Financiën. De kadasterschool, de dienst voor reproductie en drukwerken en de Nationale Topografische Brigade zijn als bijzondere diensten aan het kadaster verbonden. Er bestaan negen technische Directies. Deze zijn geplaatst onder de directe autoriteit van het Hoofd van de kadastrale dienst. Zij zijn belast met de verzekering (in technisch opzicht) van de homo geniteit en de coördinatie van de kadastrale werken. Elke provincie is verdeeld in districten met als chef een Inge nieur voor kadastrale werken. Elk district heeft sectoren. Hier zijn landmeetkundige ambtenaren (techniciens-géomètres) in con currentie met particuliere landmeters belast met de uitvoering van het werk in de gemeenten. Ambulante ambtenaren zijn aan de Districtschefs toegevoegd om voor speciale werkzaamheden te worden ingezet, dan wel om als versterking in de sectoren op te treden. Techniciens (tekenaars en rekenaars), commiezen en hulp personeel werken onder leiding van een Algemeen Adjunct op de bureaux, welke voor elke provincie in de hoofdplaats zijn gevestigd. De bezetting van het vaste personeel is als volgt: Hoofdinspecteurs, Inspecteurs en Ingenieurs504 Eerste adjuncts160 Landmeetkundige ambtenaren, tekenaars en rekenaars 2127 Commiezen 130 Van deze worden de Inspecteurs en Ingenieurs langs de weg van een vergelijkend examen gerecruteerd uit de houders van het diploma ener Middelbare schoolinrichting (met wiskunde) of van 65

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 25