een gelijkwaardig diploma; voortaan zullen zij het candidaats- examen moeten hebben afgelegd. De adjuncts worden gerecruteerd uit de techniciens, welke aan bepaalde voorwaarden van anciënniteit voldoen. De techniciens worden na een vergelijkend examen gekozen uit de houders van het eerste deel van het einddiploma ener Middelbare school. De nieuwaangestelden moeten een lange proeftijd aan hun vaste verbintenis laten voorafgaan. Voor een deel wordt deze doorgebracht op de Kadasterschool te Toulouse (Haute-Garonne)gedeeltelijk ook in dienst van de provinciale bureaux. Hun beroepsvorming wordt voltooid (vooral inzake lucht fotografie) door ontwikkelingsdetacheringen en, voor het hogere kader, door opvolgende vakcursussen aan de Nationale school voor geografische wetenschappen. In de nieuwe organisatie wordt revisie van de kadastrale stuk ken uitsluitend op staatskosten bewerkstelligd, de vernieuwing van het kadaster alleen dan, wanneer die vernieuwing met het oog op de omslag van de grondbelasting voor ongebouwde eigen dommen onvermijdelijk is. De vernieuwing gaat steeds samen met een delimitatie. De regelmatige instandhouding (bijhouding) op staatskosten is, zowel voor de gereviseerde als voor de geheel vernieuwde gemeenten, volkomen verzekerd. De uitvoering van de verschillende werken geschiedt zowel in eigen beheer (staats exploitatie) als door ondernemingen. Voor Elzas-Lotharingen bestaat een Grondboek, waardoor bijzondere regels moeten worden gehandhaafd of kunnen worden voorgeschreven, welke overigens geen inbreuk maken op het uit eindelijk vastgestelde en reeds voor een deel toegepaste eenheids beginsel van de Franse kadastrale organisatie. De beginselen van de revisie» Revisie houdt in wijziging en verbetering van het primitieve kadaster. Deze wijze van vernieuwing (of verjonging) van het materiaal, aan welke de wet van 16 April 1930 de voorkeur had gegeven en volgens welke iets meer dan de helft van de gemeen ten van het Franse territoir (20.000 van de 38.000) werd be arbeid, zal in het vervolg niet dan slechts bij hoge uitzondering toegepast worden. Bij dit systeem volstaat men met een ruwe verkenning met behulp van aanwijzers en eigenaren. Delimitatie heeft niet plaats. Er wordt een opnameschets vervaardigd. Volgens deze schets wordt de toestand op het oude plan overgebracht. Vaste verbin dingspunten welke op terrein en oude kaart identiek zijn be vonden, zijn de basis voor een kaartering. Hierbij wordt de tolerance van het oude kadaster gehandhaafd. 66

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 26