Het Verbond van personeel van het Belgische Kadaster heeft met dezelfde Vereniging contact opgenomen. In „Het Kartel" van 20 Januari j.l. deelt de redacteur mede, dat de Franse nationale secretaris voorstelt, de wederzijdse deelname aan congressen en kadastrale excursus en tentoonstellingen te bevorderen en verder uitwisseling van documenten, vacantiefaciliteiten, oprichting van een Internationaal Verbond van het Kadaster in discussie te brengen. In opdracht van de Algemene Vergadering 1949 gaan wij op dit terrein verder. Het Belgische Staatsblad van 16 December 1949 no. 350 maakt bekend, dat het diploma van landmeter-schatter van onroerend goed wordt aanvaard „voor de toegang tot de bedieningen van de 2e categorie" (staatspersoneel) en het getuigschrift, dat de candidaat met succes het eerste examen voor landmeter-schatter heeft afgelegd, voor de 3e categorie. Het Uitvoerend Bureel van het verbond van Personeel van het Belgische Kadaster heeft een klein Comité samengesteld, dat zich in de nabuurlanden op de hoogte zal stellen van de kadastrale vraagstukken, zowel op vaktechnisch, als op vakverenigingsgebied. Wij hopen dit Comité van dienst te kunnen zijn en stellen onze middelen gaarne ter beschikking van de buitenlandse collega's. Uitgaven en cursussen Mathematisch Centrum* Het M.C., 2e Boerhaavestraat 49, Amsterdam-O. (tel. 51660) houdt evenals vorige jaren, weer een serie voordrachten in de laboratoria der Vrije Universiteit, de Lairessestraat 174 te Am sterdam, en geeft verscheidene cursussen op het gebied van de zuivere wiskunde en toegepaste wiskunde en geschiedenis der natuurwetenschappen. De meeste van deze cursussen en voor drachten worden gratis gegeven te Amsterdam, 's-Gravenhage, Sittard, Rotterdam en Eindhoven, ook in de avonduren. Van vele voordrachten zijn syllabussen tegen betaling verkrijg baar. De docenten van het M.C. getroosten zich grote offers aan tijd en moeite, om personen met liefde voor de wiskundestudie voort te helpen. Wij bevelen daarom de arbeid van dit Instituut in de aandacht van de lezers aan. Werkbesprekingen en Gemeenschapsbesef in de bedrijven. Het Nederlands Instituut voor Efficiency, dat zich onder meer tot taak stelt de doelmatigheid in het Nederlandse bedrijfsleven te bevorderen en daartoe adviezen verstrekt, heeft in December haar studiedagen gehouden. Een boekje, waarin de prae-adviezen m.b.t. het onderwerp: „De bevordering van het gemeenschapsbesef 76

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 36