Inpolderingen IJsselmeer* Het ligt in de bedoeling de bedijking van een ongeveer 50000 ha groot onderdeel van de IJsselmeerpolders zo spoedig mogelijk aan te vatten en in 6 jaren gereed te maken. Voor het droog- malen van het dan ingedijkte gebied (zuidoostelijke polder) zal een jaar nodig zijn. In het 8e jaar zal met de ontginning een aan vang kunnen worden genomen. Omstreeks 1964 is de 50000 ha dan ontgonnen. Voor 1950 kan een bedrag van. rond 20 millioen gulden worden gebruikt. Het advies van de Zuiderzeeraad houdt in: 1°. in het zuidelijk deel van het IJsselmeer zullen uiteindelijk twee polders gescheiden door een Middenkanaal op hoog peil worden gemaakt; 2°. de zuidoostelijke polder zal in twee delen, namelijk een Ooster- en een Zuiderpolder, worden uitgevoerd; 3°. het in het zuidelijk deel van het IJsselmeer droog te leggen gebied zal in het noorden op het vasteland aansluiten nabij Enkhuizen en zal in het zuidwesten worden begrensd door een lijn, ongeveer lopende van Muiderberg naar Uitdam, zomede het Middenkanaal; 4°. er zal met de Ooster polder worden aangevangen. Omtrent dit advies is ons nog geen Regeringsbeslissing bekend. In de plénaire vergadering van de Salariscommissie ad hoe werd o.m. een aanvang gemaakt met de behandeling van een genormaliseerde methode van werkclassificatie ten behoeve van de vaststelling der bezoldiging van de handarbeiders, waarbij de vraag werd opgeworpen, oi en zo ja, met ingang van welk tijd stip deze methode in de burgerlijke Rijksdienst zou dienen te worden geïntroduceerd. De besprekingen over dit punt worden voortgezet. De ontwikkeling van deze methode volgen wij met de grootste aandacht. Wetgeving op het gebied van het privaatrecht De voorbereiding van een nieuw burgerlijk wetboek heeft het stadium bereikt, dat over bepaalde onderdelen van het vermogens recht binnenkort overleg met de Kamer geopend zou kunnen wor den. Het ligt voor de hand, dat voor zodanig overleg de keuze valt op die belangrijke onderdelen, waaromtrent het overleg met de deskundigen buiten en in de Staatscommissie voor de herziening van de burgerlijke wetgeving voltooid is. Overleg met de Kamer over bepaalde onderdelen van het nieuwe wetboek zou het voordeel bieden, dat bij de verdere afwerking rekening gehouden kan worden met inzichten, welke bij het overleg naar voren komen. Aan de Vaste Commissie voor Privaat- en Strafrecht zullen bepaalde vraagpunten over het nieuwe burgerlijk wetboek voorgelegd worden, vergezeld van de betrekkelijke delen van het nieuwe burgerlijk wetboek in de huidige formulering en 78

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 38