van een toelichting op die delen. De Vaste Commissie kan alsdan van haar wensen omtrent de verdere vorm van het overleg doen blijken. Een bepaald uitzicht omtrent de tijd. welke met het gehele werk van de voorbereiding van een nieuw burgerlijk wetboek gemoeid zal zijn, kan bezwaarlijk gegeven worden. De in het Voorlopig Verslag van de Vaste Commissie voor Privaat- en Strafrecht betreffende het wetsontwerp inzake de eigendom van appartementen voorkomende uitlating, dat deze Commissie aanneemt, dat prof. Meyers zich met dit ontwerp kan verenigen, heeft de Minister van Justitie aanleiding gegeven zowel prof. Meyers als de door deze voorgezeten Staats commissie tot herziening van de Burgerlijke Wetgeving alsnog om advies te vragen. De naar aanleiding van de bekomen adviezen aangebrachte wijzigingen maakten een nader interdepartementaal overleg en een vernieuwd overleg met het hypotheekbedrijf nood zakelijk. De Memorie van Antwoord inzake bovengenoemd wets ontwerp kan binnenkort worden tegemoetgezien. De regering is doordrongen van de noodzakelijkheid van een spoedige wettelijke regeling. Het wetsontwerp, houdende voorschrift dat uitsluitend notarissen bevoegd zijn tot het houden van openbare verkopingen van onroerende zaken en dat tot vergemakkelijking van de inning van onbetwiste geldvorderingen zal worden ingetrokken. Het eerste ontwerp hangt ten nauwste samen met de vraag or voor overdracht van onroerend goed een notariële akte moet worden verplicht gesteld, welke vraag thans door prof. Meijers wordt bezien. Op de op 13 Januari 1950 onder Voorzitterschap van de Heer W. F. P. Boshouwers, lid van het college van Gedeputeerde Staten van de Provincie Gelderland te Putten gehouden stem mingsvergadering is de ruilverkaveling van het blok „Putten" onder de gemeente Putten aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 502.71.80 ha, het aantal stemgerechtigden 479. Tegen stemden 194 eigenaren een opper vlakte vertegenwoordigend van 311.43.22 ha, terwijl ingevolge art. 34 lid 2, sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing blijft 6.80.29 ha. Ook de stemmingsvergadering voor de Ruilverkaveling ,,Stok- kumer Esch", gelegen onder de gemeente Markelo (O.) had een gunstig resultaat. Dit blok heeft een oppervlakte van bijna 800 ha; het aantal stemgerechtigden bedraagt 318. Tegen stemden 87 eigenaren, een oppervl. vertegenwoordigend van 250 ha. Op de op 23 Febr. te Hellendoorn gehouden stemmings- 79

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 39