vergadering is de ruilverkaveling van het blok „Daarler Esch" onder de gemeente Hellendoorn aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 158.21.03 ha, het aantal stemgerechtigden 160. Tegen stemden 35 eigenaren. Op de op 2 Maart 1950 onder Voorzitterschap van de Heer J. C. Wolthuis, lid van het College van Gedeputeerde Staten van de Provincie Overijssel te Borne gehouden stemmingsvergadering is de ruilverkaveling van het blok ,,Zendersche Esch" onder de gemeente Borne aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 177.36.98 ha, het aantal stemgerechtigden 81. Tegen stemden 29 eigenaren, een opper vlakte vertegenwoordigend van 71.86.88 ha, terwijl ingevolge art. 34 lid 2, sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing blijft 3.41.75 ha. Nieuwe aanvragen kwamen binnen van B. en W. van de ge meente Beilen om Rv. van een complex gronden onder Beilen ter grootte van 380 ha, van Ged. Staten van Overijssel betref fende zt 300 ha onder Weerselo, van B. en W. der gemeente Peize (D.) betreffende zz 270 ha en van de gemeente Elburg (G.) van een complex gronden van zh 90 ha. De ruilverkaveling van de Drieneresch en de Zenderse esch in 1943 aangevraagd zal binnenkort haar beslag krijgen. Er liggen hier vele kleine percelen. De verspreide ligging heeft grote nadelen, terwijl ook de ontwatering van de 410 bunder grote blok verbeterd kan worden. De Drieneresch is als recreatieoord voor Hengelo belangrijk. De onkosten zullen 120.000,bedragen, hetgeen neerkomt op 300,per bunder; het Rijk draagt 60 bij. De Heer B. A. A. Engelbertink, Lid van de Tweede Kamer, onder wiens leiding met belanghebbenden is vergaderd, noemde Ruilverkaveling, landbouwkundig gezien, een nuttig werk. Ir. J. W. Bakker, de rijkscultuurconsulent Overijssel-Oost uit Zwolle gaf een heldere uiteenzetting van de ter visie gelegde plannen. De kern van het te verkavelen blok ,,de Zenderse Esch" ligt tus sen de Rijksweg BorneAlmelo en de spoorlijn. Het gebied vormt uit historisch oogpunt gezien een eenheid. De randen zullen ^weer beplant worden. De 180 ha moet 112.000,kosten; de Cen trale Cultuurtechnische Dienst zal 75 subsidie verlenen, de be langhebbenden betalen ongeveer 20.000,De stemmings vergaderingen hebben reeds plaats gehad. Beide verkavelingen zijn aangenomen. Het is dus wel, zoals het .Algemeen Handelsblad" van 16 Febr. j.l. schrijft, dat de Twentse esgronden ,,een flink opknappertje" krijgen. 80

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 40