Dit kostelijke landbouwbezit, thans op vele plaatsen versnipperd in honderden kleine perceeltjes, kon niet meer bewerkt worden op een economisch verantwoorde wijze. Ruilverkaveling brengt hier uitkomst. MUTATIES. In de Commissie voor het in de maand April 1950 te Arnhem te houden onderzoek naar de bedrevenheid die de bij de veld dienst in opleiding zijnde landmeetkundige ambtenaren hebben verkregen in het verrichten van eenvoudige opmetingen: a. tot lid en voorzitter: O. J. Jonas, Inqenieur-Verificateur van het kadaster te Arnhem; b. tot lid: P. Alberda, Landmeter le klasse van het kadaster, werkzaam aan het bureau van de landmeetkundige dienst te Amersfoort; c. tot lid en secretaris; G. J. Berendsen, Landmeter le klasse van het kadaster, werkzaam aan het bureau van de landmeetkundige dienst te Arnhem. De landmeetk. ambtenaar J. S. Runeman gaat per 1 Juli 1950 de dienst met eervol ontslag verlaten. Op 1 Febr. 1950 vierden de landm. ambtenaren Mej. M. Hofsté te Breda LD en A. P. Beun te Eindhoven BLW hun 25-j. dienst- jubileum. Ook langs deze weg onze gelukwensen! V erplaatsingen: De landm. ambt. E. Koopmans per 1-3-1950 van Groningen LD naar Groningen Rv.; de landm. ambt. J. Boersma van Nijme gen LD naar Rotterdam LD; de tekenaar G. Wegter van 's-Gra- venhage C.T.O. naar Groningen LD. Benoemingen: De tekenaars o.a. Mej. H. G. Swier te Hoorn LD en A. Kuipers te 's-Gravenhage LD tot tekenaar. Voor het tweede examen Tekenaar van het Kadaster 1949 zijn geslaagd: H. W. Peters; A. J. Maas; J. Blom; J. Schokker; A. Kamp; D. van der Steenhoven; J. Nieuwenkamp; J. de Jong; H. Idema; W. R. Breider; J. Dubbeld; H. J. Jager; Mej. K. Lameyer; Mej. N. L. Heyliger; W. van Keppel; J. F. van Kalken; J. Uit den Bogaard; W. A. P. van Everdink; A. G. M. Dijkhuis; D. Blaauw; E. Krikke; G. F. P. Palmkoeck; E. Hoekstra; A. van Prooyen; J. Bakker; A. K. Prins; N. Jansse; J. Tilman; G. W. Eversdijk; J. Molenveld; W. S. Visser; H. W. Kuper; E. K. Faber; F. Troeleman; H. Hofsink; M. J. Scheele; M. H. Davids; J. M. A. de Ras; P. G. Thewissen; R. Engelsman; C. J. Hoogerheide. 81

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 41