Aan deze jonge collega's, van wie verscheidene reeds de weg naar onze Vereniging vonden, roepen wij een hartelijk welkom in de kadastrale gelederen toe. Dat zij zich door ingespannen arbeid een waardige plaats in ons dienstvak mogen veroveren! ingezonden: De Heer R. Kampman te Almelo schrijft ons over „De Land meetkundig Ambtenaar en de Natuurbescherming" het volgende: Er zullen lezers zijn, die niet direct het verband zien tussen de, in de titel van dit artikeltje voorkomende, begrippen: Landmeet kundig Ambtenaar" en „Natuurbescherming". Speciaal voor hen en dan in het bijzonder voor de L.A.A.'s heb ik gemeend deze bijdrage te moeten schrijven, waardoor, naar ik hoop, dit toch wel degelijk bestaande verband hen niet zo vreemd meer zal voorkomen. De metende L.A.A. komt door zijn beroep veel in aanraking met de natuur. Wanneer hij hiervoor al interesse bezit, dan zal hij in de buiten dienst een welkom middel zien, om het contact met de natuur te onderhouden en te verstevigen. Hoewel zijn aandacht vanzelf sprekend op zijn arbeid gericht is, zal een open oog voor zijn omgeving een gunstige wisselwerking kunnen bevorderen, waar door zijn geest fris blijft. Er zullen onder LI zijn, die menen niet onder deze categorie te vallen; zij voelen niet zó voor het buitenleven. Laat ik dezen de verzekering geven dat er voor velen van hen, wanneer zij door de meer „begenadigden" onder de collega's op weg geholpen worden zich vroeg of laat nooit vermoede horizonten openen. Dit mag dan enigszins „gezwollen" klinken, wie veel in de vrije natuur verkeert, wordt er door besmet, maar dan wel in zeer gunstige zin. Wie van de buitensport met zijn vele aspecten weet te genieten, vergaart een benijdenswaardige geestelijke rijkdom en vindt in zijn vrije tijd een mogelijkheid tot recreatie, zoals weinig andere liefhebberijen hem kunnen bieden. Om het even, of men zich nu speciaal voor „steentjes", voor „onkruid" of wel voor vogeltjes interesseert, of dat men de natuur in zijn geheel beleeft, men is voor zijn gehele leven „onder dak"; een mensenleven is te kort om verzadigd te raken aan al wat de natuur U te zeggen heeft. Dit als inleiding. Nu ter zake! In de aanvang merkte ik op, dat de metende L.A.A. door zijn beroep veel met de natuur in aanraking komt. Helaas geschiedt het ook dikwijls in omgekeerde zin: de natuur komt ook voort- 82

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 42