daarom, dat het gewenst is, ook hier de aandacht te vestigen op deze niet geheel juiste procedure. Nieuwe aanvragen Ruilverkaveling» De volgende nieuwe aanvragen om ruilverkaveling kwamen binnen bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie te Utrecht: a. via Gedeputeerde Staten der provincie N.-Brabant betref fende een complex gronden onder Someren ter grootte van 70 ha en van =b 190 ha onder de gemeente Bergeyk; b. via Ged. Staten der provincie Overijssel van de Raad der gemeente Dalfsen betreffende db 5100 ha onder Dalfsen en Zwollerkerspel; c. via Ged. Staten der provincie Friesland van de Raad der gemeente Idaarderadeel betreffende een complex gronden al daar, ter grootte van zt 230 ha. Stemmingen Ruilverkaveling. Op 17 Maart j.l. is de ruilverkaveling „Kesteren-Opheusden" aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 579.01.92 ha; het aantal stemgerechtigden 374. Tegen stemden 43 eigenaren, een oppervlakte van 85.44.29 ha vertegenwoordigend. Op 18 April j.l. werd op de stemmingsvergadering te St. Maar ten (N.-H.) de ruilverkaveling „Polder Valkoog" aangenomen, (oppervlakte 545.63.58 ha, 210 stemgerechtigden. Tegen stemden 90 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoordigend van 325.87.11 ha) Opruimen van houtgewas bij Ruilverkavelingen. Naar aanleiding van de vraag van enige Kamerleden over de houding van het Staatsbosbeheer, dat zich verzet tegen het op ruimen van houtgewas, dat bij de nieuwe perceelsindeling bij ruil verkavelingen midden in de percelen komt te liggen, merkt de Minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening in de Memorie van Antwoord, Hoofdstuk XI Rijksbegroting 1950 op, dat er bij het ontwerpen van de uit landbouwkundig oogpunt meest doelmatige nieuwe kavelindeling zoveel mogelijk rekening wordt gehouden met de bestaande beplantingen. Slechts op deze wijze kan de als een gevolg van de ruilverkaveling nodige reconstructie van het landschap, die in een landschapsplan wordt vastgelegd, op een aanvaardbare wijze worden verwezenlijkt. In het ruilverkavelingsgebied Lievelde is inmiddels een beplanting ontworpen deels uit oude en deels uit nieuwe elementen be staande waardoor een bevredigende oplossing is verkregen. De geuite vrees, dat het Staatsbosbeheer de landbouwbelangen te veel schaadt en het nuttig effect van de ruilverkavelingen kan 104

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 20