dien verstande, dat hetgeen daar van de Staat gezegd wordt, van toepassing wordt op de gemeente. 7. Uiterlijk zes maanden na de nederlegging neemt de raad zijn beslissing. In het besluit tot onteigening worden de te ont eigenen percelen, erfdienstbaarheden en andere zakelijke rechten aangewezen door aanhaling van de in het derde lid bedoelde grondtekeningen en vermelding van: 1°. de kadastrale nommers van de percelen, welke worden onteigend, met vermelding van hun grootte, volgens de registers van het kadaster, en, indien niet het gehele perceel zal worden onteigend, bovendien van de grootte van het te onteigenen deel; 2°. de kadastrale nommers van de percelen, ten behoeve waar van te onteigenen erfdienstbaarheden zijn gevestigd, van die, welke daarmede zijn bezwaard, voor zoveel de onteigening deze van die last zal bevrijden, en van die, welke met andere te ont eigenen zakelijke rechten zijn bezwaard; 3°. de namen volgens de registers van het kadaster van de eigenaars en mede-eigenaars van de te onteigenen percelen en van die, ten behoeve waarvan de te onteigenen erfdienstbaar heden zijn gevestigd en van de rechthebbenden en mede-recht hebbenden op de andere te onteigenen zakelijke rechten. 8. Het raadsbesluit tot onteigening ligt na openbare bekend making, als in het vierde lid omschreven, gedurende een week ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage en wordt ver volgens met de in het derde en vijfde lid vermelde plannen, kaar ten, grondtekeningen en bezwaarschriften en het advies van de inspecteur, indien dit is uitgebracht, toegezonden aan Gedepu teerde Staten. Binnen twee maanden na de dagtekening van het besluit doen Gedeputeerde Staten aan Onze Minister van Weder opbouw en Volkshuisvesting verslag. Zij brengen geen verslag uit dan na degenen, die bij het gemeentebestuur bezwaren hebben ingediend, in de gelegenheid te hebben gesteld hun bezwaren mondeling toe te lichten. 9. Onze Minister beslist binnen zes maanden nadat Gedepu teerde Staten hun verslag hebben verzonden. De beslissing kan eenmaal voor ten hoogste drie maanden worden verdaagd. Indien de beslissing strekt tot goedkeuring van het besluit van de ge meenteraad, ligt zij met dit besluit na openbare bekendmaking als in het vierde lid omschreven gedurende een week ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage. 10. Het besluit tot onteigening vervalt voorzover degene te wiens name onteigend wordt niet binnen een jaar na de dag tekening van de beslissing, waarbij het onteigeningsbesluit is goed gekeurd, de eigendom bij minnelijke overeenkomst heeft verkre gen of de eigenaren, in het onteigeningsbesluit aangewezen, voor de arrondissementsrechtbank, binnen wier rechtsgebied de goe- 108

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 24