Berichten Luchtkaartering Suriname» Blijkens toelichtingen op de Rijksbegroting voor het dienstjaar 1950 van het Welvaartsfonds Suriname is de eigenlijke opneming vanuit de lucht van de noordelijke helft thans beëindigd. Hoewel het eindbedrag nog niet vaststaat, is het wel zeker, dat de aan vankelijke raming van 1.200.000 aanzienlijk zal worden over schreden. Men is nog bezig met terrestrische werkzaamheden, n.l. om nog enkele vaste punten in het Zuidwestelijk gedeelte van het te kaar teren gebied astronomisch in te meten. Voorts is het fototechnisch-kartografisch bedrijf van de K.L.M. nog bezig aan de voorbereiding, vervaardiging en aflevering van de fotoplakkaarten 1 40.000 en 1 100.000. Een gedeelte is reeds afgeleverd. Voor de afwerking van de gehele opdracht moet gerekend worden op een totale uitgave van 1.900.000. Het hoofd van het Centraal Bureau Luchtkaartering moest wegens zijn verplichtingen tegenover de Regering in Indonesië zijn functie neerleggen. In zijn vervanging kon nog niet worden voorzien. Met de syste matische interpretatie van het luchtfotomateriaal is een aanvang genomen. De toenemende belangstelling van particuliere zijde uit zich niet alleen in vele en herhaalde bezoeken, doch ook in het gebruik maken van door het Centraal Bureau Luchtkaartering verkregen gegevens tegen daarvoor vastgestelde tarieven. Voor de luchtopening door de K.L.M. is een extra-bedrag van 700.000 op de begroting gebracht. De onkosten voor het Bureau zijn voor 1950 geraamd op 86.000. Bibliografie over en Repertorium van Oud- Nederlandse landmeters» Naar wij vernemen bereidt coll. P. S. Teeling te Amersfoort, in samenwerking met de bekende kartoloog en historicus Mr. Dr. S. J. Fockema Andreae, de uitgave voor van een zo volledig mogelijk overzicht van publicaties over leven en werken van Oud- Nederlandse landmeters, alsmede van een bij deze bibliografie aansluitend Repertorium van Nederlandse landmeters uit de 15e 18e eeuw. Voor de samenstelling van dit omvangrijk bibliografisch Repertorium (dat vermoedelijk in 1951 het licht zal zien) werd spontaan door Mr. Dr. Fockema Andreae diens omvangrijk archief aan coll. Teeling ter beschikking gesteld. De belangstellende lezers

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 34