van dit Orgaan, die wellicht t.a.v. publicaties over leven en (of) werk van Oud-Nederlandse landmeters „tips" zouden kunnen geven, wordt verzocht zich met de samensteller in verbinding te stellen (huisadres Beukstraat 3, Amersfoort). De nieuwe gemeente Urk. Door aanneming van het Wetsontwerp tot wijziging van de grens en provinciale indeling van het voormalige eiland Urk is het grondgebied van deze bekende gemeente aanmerkelijk uitgebreid. Het eiland Urk was 80 ha groot; 15 ha was bebouwde kom en 60 ha grasland, in gebruik bij de Urker veehouders. De be volking is sedert 1930 van 3100 tot 4600 zielen gegroeid. Door de dichte bebouwing, door samenwoning en andere oorzaken heerst er de tuberculose in sterke mate. De wet voorziet in toevoeging van een gebied van 90 ha, terwijl tevens een logische en duidelijke begrenzing is vastgesteld. De vorm nadert die van het vierkant. In de oorlogstijd werd de gemeente Urk, die formeel tot de provincie Noord-Holland bleef behoren, bestuurlijk aan die provincie onttrokken en met het openbaar lichaam de N.O. Polder rechtstreeks onder het toe zicht van het Departement van Binnenlandse Zaken gebracht. Dit besluit is na de bevrijding gehandhaafd. De tengevolge van de inpoldering gewijzigde geografische om standigheden hebben er toe geleid, dat Urk zich geheel heeft gericht op de provincie Overijssel. Voor de meeste takken van overheidszorg is Urk ondergebracht bij de in Overijssel geves tigde diensten (belastingdienst, Volksgezondheid, Wederopbouw, Keuringsdienst e.a.). In afwachting van een wettelijke regeling van de provinciale indeling van de N.O. Polder behoort (volgens art. 7) van 1 Juli 1950 af de gemeente Urk tot de provincie Overijssel. Volgens art. 3 gaan alle rechten, lasten en verplichtingen van de ,,N.O. Polder", betrekking hebbende op of gelegen in het aan de gemeente Urk toegevoegde gebied m.i.v. 1 Juli 1950 over op die gemeente. Voorzover het onroerende zaken betreft, heeft te dien aanzien verandering in de tenaamstelling in de openbare registers plaats. De daartoe nodige opgave aan de betreffende hypotheekbewaar der geschiedt door Gedeputeerde Staten van Overijssel. Ten aanzien van de provincie Noord-Holland (art. 9) zorgt de Minister van Binnenlandse Zaken voor de nodige opgaven aan de betreffende Hypotheekbewaarder, Naar een Internationale van Kadasterpersoneel. In het maandblad van „L'Essor Syndicaliste", no. 3 van Maart 1950, het orgaan van het „Syndical National des Techniciens et Employés du Cadastre" te Parijs schrijft men onder de titel: 119

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 35