eigendom van Kin de omgeving van de stad Kas-Nabol, bij de stroom Mi-Kaldan. Hier is de opname: Drie dubbele stadiën, kijkend naar het Oosten, van de kant van de stad Khoudad. Drie dubbele stadiën, kijkend naar het Westen, grenzende aan het veld van Touna. Eén stadie, 54 passen, kijkend naar 't Zuiden, grenzend aan het veld van KEén stadie, 54 passen kijkend naar het Noorden, rakende aan het veld van K Sirussur, zoon van K. heeft dit terrein gegeven in eeuwige eigendom aan Hisr-Sarginait, zijn dochter, de verloofde .van Tab- aschap-Mardoek, zoon van In-hecal-ichib (volgt betrekking), en Tab-achap-Mardoek, zoon van In-hecal-ichib (volgt betrekking) heeft, als onuitwisbare herinnering herdacht de gunst van grote goden en van de god Sin in deze inscriptie, (2e afd.) in zijn districten, in zijn broers en de zonen van zijn stam, vriendschap en hulp van de kennissen, genegenheid van de meester en van de justitie. Maar die de eigendom van K aanvalt, die haar verwoest en teistert, die de gebouwen vernielt, die de neiging voelt deze tafel omver te halen en dit district te ontvolken, dat deze tafel hem angstig make. Want de ontvanger en de gever hebben de godheid aangeroepen, hebben de oorlog verklaard aan de boze daad, hebben voor hun meester meegebracht de mensen van hun kanton en van hun bezit, hebben hun reeds gedane belofte vernieuwd en hebben in het midden deze tafel met de afmetingen (van het veld) geplantzij hebben uit gesprokende vèrschrikkelijke vervloeking die op deze steen is ingeschreven, een vervloeking aan de uitwerking waarvan men niet kan twijfelen, zij hebben bevolen zijn beeld, tegen welke geen tegenstand mogelijk is, en hebben deze inscriptie doen graveren. (3e afd.) Zij zullen aan deze man het water onttrekken, zij zullen hem doen schudden door de winden, zij zullen hem ver bergen in de aarde, zij zullen hem branden in het vuur, zij zullen hem totaal vernietigen. Zij zullen hem uitbannen, zij zullen hem op een plaats brengen, waar hij niet kan leven. Dat Oannés- Bel-Dagon, Nisroch, en de heer der goden hen met schaamte overdekke, dat zij z'n district ontvolken, dat zij z'n ras verplet teren. Dat Merodach, de grote meester, die mijn koning is,* hem ketene met onbreekbare ketenen. Dat de zoon, de grote arbiter van hemel en aard, oordele volgens de maat van zijn gerechtig heid. Dat zij hem op heterdaad betrappen. Dat Sin Naunaroe enz. enz Het hier weergegeven resultaat van de meting is gemakkelijk te onderzoeken. Volgens bovenstaande gegevens is het rechthoekige stuk land van Sirussur (met 2 zijden van 6 stadiën en 2 van 1 stadie, 54 passen of 279 passen) 6 X 225 X 9 X 31 vierkante passen. Uitgedrukt in grote landbouwmaten gelijk aan 360 voet 89

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 5