Verificatie-rapporten zullen zeker zijn geadresseerd aan de epimélète, die daarna zijn staten zal kunnen herzien, welke ge baseerd waren op de aangiften. De rol zal in de districten zijn opgemaakt uit de verificatie rapporten, niet uit de aangiften. De volgorde schijnt dus te zijn: aangifte door de belasting plichtige, verificatie-rapport, begroting (en omslagberekening) en samenstelling van de rol, waarschijnlijk door de econoom. Zonder twijfel richten de aangevers zich naar een algemeen edict. Aan alleenstaande gevallen behoeven we niet te denken. Het blijft nog onzeker, of de aangiften jaarlijks plaats vonden 63 Men vindt ze na de eerste eeuwen van onze jaartelling niet meer. Of ze geheel verdwenen en of er toen ook geen belasting op de gebouwde eigendommen werd geheven, blijft één van de vele vragen, welke rijzen als gevolg van het ontbreken van vol doende bewijsmateriaal. (Wordt vervolgd.) Ruilverkaveling Aangenomen Ruilverkavelingen. Op 12 Mei j.l. is, in de onder voorzitterschap van de heer J. M. J. Kirch, lid van het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Noord-Brabant, gehouden stemmingsvergadering de ruilv. .Vliegveld Welschap" onder de gemeenten Eindhoven en Veldhoven aangenomen. Van het aantal stemgerechtigden (192) stemden slechts 2 tegen. De oppervlakte bedraagt 917.48.17 ha. Op 26 Mei j.l. werd de ruilv. Maaskant-West" onder Empel Meerwijk, Alem, Lith, 's-Hertogenbosch, Nuland en Rosmalen aangenomen. De oppervlakte van deze zeer belangrijke verkaveling is 3472.17.86 ha; het aantal stemgerechtigden 1345, van wie 160 eigenaren (met een opp. van 722.33.81 ha) tegenstemden. Nieuwe aanvragen Ruilverkaveling. Aan onze vorige opgaven omtrent nieuw aangevraagde ruil verkaveling moeten nog de volgende, bij de Centrale Cultuur technische Commissie te Utrecht binnengekomen, worden toe gevoegd: 1. van Ged. Staten der provincie Drenthe betreffende ruilv. van een complex gronden onder Beilen ter grootte van 135 ha; 143 03U. Wikken, Grundzüge, blz. 175176.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 19