De illustraties en tekeningen tussen de tekst en het voor het oog aangename lettertype maken het geheel prettig leesbaar. Wij missen dergelijke verslagen van het toch ook vermeldens waardige werk van de Bijhoudingsdienst van het Kadaster en van de Dienst voor B.L.W. Naar onze mening is dat een leemte. Landmeetkundig werk in de N.O* Polder* In het Driemaandelijks Bericht betreffende de Zuiderzee werken'', jaargang XXX, 3e en 4e kwartaal 1949, wordt mede gedeeld, dat bij het begin van dit jaar 462 km weg in de droog gevallen polder was voltooid. De ontginning van deze polder werd in 1949 beëindigd; de opneming voor de normale (bodem)kaartering eveneens. De kadastrale inmeting van de reeds in cultuur gebrachte landen vordert dermate, dat op 1 Januari j.l. reeds een gebied van 43000 ha was opgemeten, terwijl toen van 35500 ha de plans waren gekaarteerd. Kadastraal toegepast zijn 52 plans, benevens 3 verzamelplans, op welke in totaal een gebied van ruim 32000 ha is gekadastreerd, waarvan ruim 29000 uit de vroegere (ongekadastreerde) Zuider zee. Het in kaart gebrachte bevat bijna 2400 ha buitenwater. De nieuwe grenzen van de theoretisch gesplitste kavels van het uitgifteplan 1949 voor het domeinbeheer van de N.O.P. werden op het terrein uitgezet. De inmeting en kaartering van de nieuwe bouwblokken in Marknesse en Emmeloord kwam gereed. Met de opmeting van nieuwe boerderijen en arbeiderswoningen werd begonnen. Op verzoek van de Zuiderzeewerken werd als Snelliuspunt be paald een paal in het IJsselmeer, dewelke ongeveer de Westhoek zal vormen van het Oostelijk gedeelte van de ontworpen Zuidoost polder. Dit punt ligt ongeveer in het midden van de voormalige Zuiderzee. De coördinaten van deze paal zijn: X 492.12, Y 37196.46. Voor diverse diensten werden uitzettingen verricht en werd kaartwerk vervaardigd. Zo voor het Domeinbeheer overzichtskaarten van te verpachten bedrijven, zaaiplankaarten, kaart van een voorstel-grensregeling tussen Urk en de N.O.P., voor de Cultuurtechnische afdeling 220 kavelkaartjes en verder gewassenkaarten en grafieken, ten behoeve van de Bouwkundige afdeling. Situatie-tekeningen 1/500 en coör dinatie-tekeningen ten behoeve van de stedebouwkundige plannen. 153

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 29