men over uitzonderlijke wiskundige begaafdheden beschikken, en voor de studierichting III, wordt een uitzonderlijk tekentalent verlangd! Al met al staat de opleiding voor alle drie de richtingen op een hoog peil en daarmede ben ik weer tot mijn uitgangspunt aan het begin van mijn artikel teruggekomen. In een volgend artikel zal de Zwitserse opleiding tot landmeet kundig ambtenaar onder de loupe worden genomen. Ruilverkaveling Nieuwe aanvragen* Bij de Centrale Cultuurtechnische Commissie (secretariaat Maliesingel 12 te Utrecht) kwamen de volgende nieuwe aanvra gen om ruilverkaveling binnen: van de raad der gemeente Groote- gast (Gr.) betreffende een complex grond ,,de Zuidpolder", ge legen onder Grootegast en Marum ter grootte van d= 1810 ha; van het bestuur en gecommitteerde ingelanden betreffende ,,de Vier polders" onder Heenvliet (Z.-H.), groot =1= 940 ha; van B. en W. van de gemeenten Vleuten en Haarzuilens betreffende gronden onder die gemeenten ter grootte van 2210 ha; van i±= 190 had onder Wierden (O.), genaamd Enter" en van d= 190 ha, gelegen onder de gemeente Weerselo (O.). Uitbreiding van het aantal bureaux Ruilverkaveling* Met genoegen maken wij melding van de instelling van een bureau van de Ruilverkaveling te Almelo. Tot Hoofd van dit bureau werd benoemd de Landmeter le klasse Poortman, voor dien werkzaam aan het Bureau Utrecht Rv. Jaarvergadering Hoofdafdeling Ruilverkaveling van de Heidemaatschappij* Op de jaarvergadering van de Hoofdafd. Ruilverkaveling van de Heidemaatschappij (gehouden 5 Sept. te Alkmaar) stond de ruilverkaveling van de Waarlands- en Slootgaardpolder op het eerste plan. Na een vlotte inleiding van de voorzitter vertelde Ir. F. L. A. Maandag, de Rijkscultuurconsulent voor Noord-Hol land, aan de hand van verscheidene kaarten een en ander over de totstandkoming en de voortgang van dit werk. Er zijn hier ingrijpende wijzigingen aangebracht, die aan de deelnemers van de middag-excursie werden getoond. De Heren R. A. van Wel en F. L. A. Maandag beantwoordden ook in het terrein de vele vragen. Het Tijdschrift der Ned. Heidemij. van September 1950 geeft belangstellenden een uitvoerige beschouwing van de zegenrijke arbeid in deze polders. Onze Vereniging was op de vergadering vertegenwoordigd. 182

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 22