heeft. (Het rapport van deze commissie zal bij het verschijnen van dit nummer wel al ingediend zijn). Er bestaat een vaste commissie, opgenomen in de organisatie van de Rijksdienst. Voorzitter is Mr. J. Linthorst Homan, pre sident van de Rijksdienst voor het Nationale Plan. Deze com missie heeft een ambtelijke samenstelling. Zij dient om de samen werking tussen de verschillende Overheidsdiensten te bevorderen (men denkt hierbij aan Natuurbescherming, Centraal Bureau voor de Statistiek, Volkshuisvesting, Cultuurtechnische dienst, Stads ontwikkeling, Staatsbosbeheer, Rijksarbeidsbureau etc.). Een definitie van het Nationale Plan is in de wet niet gegeven. (Ook in de vigerende bepalingen ontbrak deze trouwens). De Regering wenst echter bij het ontwerpen van een verantwoorde definitie de voorlichting van de Staatscomm;ssie-Van den Bergh. Om dezelfde reden is ook in art. 7 geen omschrijving opgenomen van een streekplan. In de practijk zal het ontbreken van die omschrijvingen wel geen bezwaren met zich brengen. Streekplan en Nationale Plan werken immers met name door het voorschrift, dat de gemeentelijke stede- bouwkundige maatregelen met het plan in overeenstemming moeten worden gebracht. De definities, die de Woningwet geeft van ge noemde maatregelen, zijn derhalve mede een aanwijzing voor wat onder een Nationaal Plan en een streekplan moet worden volstaan, zo zegt de Memorie van Antwoord. Enkele artikelen betreffende samenstelling van R.N.P. en P.P.D. volgen hier. Art. 1 1. Ten behoeve van de ruimtelijke ordening en de coördinatie van planologische maatregelen voor het gehele gebied des Rijks, zomede van het toezicht op de ruimtelijke ordening binnen het gebied der provincie en der gemeente en het onderzoek, dat als grondslag voor deze ordening zal dienen, bestaat een Rijksdienst voor het Nationale Plan. 2. De Rijksdienst bestaat uit: aeen Vaste Commissie; b* andere commissies, welke naar behoefte worden ingesteld; c* een Bureau, 3. Overigens wordt de inrichting van de dienst bij algemene maatregel van bestuur vastgesteld. Art. 2 1. Het Nationale Plan wordt voorbereid door de Rijksdienst voor het Nationale Plan. 2. Het ontwerp van het Nationale Plan ligt gedurende twee maanden ten burele van de Rijksdienst alsmede ter griffie van elke 184

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 24