Berichten Ingenieur-Verificateur A. A. H. Heezemans f Op 21 Augustus j.l. overleed in het Academisch Zie kenhuis te Groningen, na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der Stervenden, de Ingenieur-Verifica teur van het Kadaster A. A. H. Heezemans, officier in de orde van Oranje Nassau. Zeer velen bewezen de overledene de laatste eer. Hij was een bekwaam Hoofdambtenaar en verwierf veel sympathie. In onze kringen zal men deze hoge chef ook en vooral om zijn vriendelijkheid niet spoedig vergeten. Algemene ledenvergadering. De Algemene ledenvergadering van de Vereniging van Techni sche Ambtenaren van het Kadaster zal worden gehouden op Vrij dag 13 October te Utrecht, N.V. Huis, Oudegracht. De agenda met ingediende voorstellen is (of wordt spoedig) aan alle leden gezonden. Het is van veel belang, deze dag vrij te houden voor het bezoeken van genoemde bijeenkomst. Tijdschrift Nederlandsche Heidemaatschappij. Het Augustusnummer van dit altijd interessante tijdschrift bevat, naast een artikel van ir. Jensen over ,,de beschuttende werking van heggen", een beschouwing van C. Smits over Braak" het onbebouwd laten van bouwland gedurende een bepaalde tijd), de beschrijving van enkele bodemkundige problemen bij de ontwa tering van zeekleipolders van ir. K. v. d. Meer en een uitvoerig resumé van het voorontwerp Pachtwet door Mr L. J. Schiethart. Het nummer van September 1950 opent met een korte geschie denis van de ruilverkaveling in de Waarlands- en Slootgaard polder. Enige bepalingen uit het voorontwerp Pachtwet, welke afwijken van of niet zijn opgenomen in het Pachtbesluit 1941 worden be sproken door W. A. O. Holsheimer. Het Italiaanse Kadaster. Na een voorbereidende correspondentie met het ,,Sindacato 199

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 39