N.L.F. Ie. de snijpunten van het coördinatennet met kruisjes; 2e. de coördinaatgetallen in schuin draadschrift; 3e. het opschrift in staand kapitaalschrift, volgens het Ro meinse lettermodel. Grootte der letters volgens eigen inzicht. De figuratie af werken en beschrijven volgens de Normaalbladen N 446, N 447 en N 448, alles in schuin draadschrift. Verslagen van de in 1950 gehouden examens aLandmeetkundig tekenaar* De commissie, belast met het afnemen van bovengenoemd examen, brengt het volgende ter kennis van belanghebbenden. Voor dit examen, dat voor de eerste maal werd gehouden, meld de zich één candidaat aan. Deze werd, na beoordeling van de ingeleverde werkstukken tot het examen toegelaten. Het was de bedoeling het examen in twee gedeelten af te nemen: een schriftelijk en een mondeling gedeelte. De candidaat slaagde echter niet voor het schriftelijk gedeelte, zodat het mondeling examen achterwege kon blijven. Het examen werd in April gehouden. De examenrooster luidde: Calqueren 9.0012.00, Profieltekenen 13.0015.30, Eenvou dige Landmeetkundige berekeningen 9.3012.00, Oppervlakte berekening 13.0016.00, Kaarttekenen 8.3012.30 en 13.30 16.30. j Voor zover nodig wordt de aandacht van belanghebbenden er op gevestigd dat de opgaven van alle examens, samen met het bijbehorend verslag (samen voor 1,per examen) verkrijgbaar zijn bij de secretaris van de examencommissie, de heer C. W. Moor, Haagweg 166a, Rijswijk (Z.-H.)„ gironummer 446396. Schriftelijk gedeelte. De onderdelen Eenvoudige landmeetkundige berekeningen en Oppervlakteberekening werden door de candidaat heel goed ge maakt. Slechts enkele kleine rekenfoutjes werden gemaakt. Wat de tekenvakken betreft wil de commissie op het volgende wijzen: Kaarteren: Dit werd goed gedaan. De candidaat toonde echter niet op de hoogte te zijn met de snelste wijze om punten te inter poleren op een meetlijn, waarvan de in coördinaten gegeven uit einden buiten het papieroppervlak liggen. Deze rechtstreekse be paling van tussenpunten uit de coördinaten van de eindpunten berust op de formules 236

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 32