Ook in de afdelingen bleek een sterk besef aanwezig, dat de belangen van de dienst kunnen worden besproken (en bevorderd) in harmonie met de vakverenigingsbelangen. De opvallende, bijna algemene, medewerking aan de instelling van ontwikkelingscursussen op het gebied van de cultuurtechniek en kennis van Recht en Wet in verband met de kadastrale dienst stemde tot voldoening. De al te grote geheimzinnigheid om het Rijksgeorganiseerd over leg lokt daarentegen elk jaar opnieuw gegronde kritiek uit. Over het uitblijven van een wettelijke regeling van deze materie ver bazen velen zich. In zijn openingswoord herinnerde de voorzitter aan de invoering van de Geodetisch Ingenieur in onze dienst. Een positief resultaat noemde hij de toezegging van de Minister van Financiën omtrent het streven naar een gewijzigde arbeidsverdeling, welke toezeg ging in de Rijksbegroting 1951 wordt bevestigd. Door de defini tieve regeling van de reis- en verblijfkosten voor de landmeet kundige ambtenaren werd aan een alleszins redelijke wens van het corps tegemoet gekomen. Aan de bespreking van een juiste per soneelsformatie en een degelijke opleiding vastgelegd in duidelijke voorschriften werd veel aandacht besteed. De vergadering noemde het teleurstellend, dat door het Ministerie aan deze problemen niet die aandacht wordt besteed, die ze verdienen. Men is van oordeel, dat ook voor de Landmeetkundige ambtenaren de middelbare top- rang in uitzicht dient te worden gesteld. Aan de commissie voor de ranglijst, die zich op loffelijke wijze van haar taak heeft gekweten, werd dank gebracht. Ingesteld is een commissie voor de herziening van Statuten en Huishoudelijk reglement. Suggesties omtrent deze verenigingszaak kunnen via het Secretariaat worden ingediend. Het Verenigingsorgaan zal met instemming van de Vergadering voorlopig in dezelfde geest worden geredigeerd. Men drong echter aan op meer stof voor de rubriek „Vrije Tribune". Het jaarverslag, het financieel beheer en de begroting voor het komende Verenigingsjaar werden na kritiek op enkele onder delen goedgekeurd. De collega's P. T. H. van Nimwegen te Eindhoven en G. W. Wegereef te Schiedam werden bij eerste vrije stemming als be stuursleden gekozen. Eerstgenoemde is belast met het Secretariaat. Het is een symptoom van deze tijd, dat de Vereniging het zal moeten stellen zonder de onverdroten ijver en toewijding van de afgetreden Secretaris, collega P. J. Ashouwer. De jongeren ver keren omtrent de promotiemogelijkheden in een grote onzekerheid en buiten de dienst worden telkenmale betere kansen geboden. De scheidende bestuursleden P. J. Ashouwer en J. H. van der Vrugt werden met een welverdiend applaus voor hun belangeloze arbeid uitgeleide gedaan. Zo heeft de Algemene Vergadering gesproken. De herhaalde 244

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 40