H. van de) Vijver en O. de Bree; secretaris: C. de Neuter, adj,- secretaris: H. Meekels; penningmeester: R. Vandenhove. Bij de opening van de Algemene Vergadering bleek de bijzon der grote opkomst van de leden. Dit is een compliment voor het actieve Bestuur. De belangrijkheid van het congres werd verhoogd door de aan wezigheid van een delegatie van de Franse kadastrale vakver eniging, bestaande uit de Heren Hermant en Novareze, resp. secretaris en penningmeester, en van een afvaardiging van de Luxemburgse Landmetersvereniging onder leiding van de voor zitter Baroffio, Ingenieur-landmeter. Door het Nationaal Syndicaat van het kadaster in Italië en door de Zwitserse landmeters waren sympathiebetuigingen gezonden, welke door het Congres zeer op prijs werden gesteld. De gestorven Belgische verzetsstrijders werden in stilte herdacht. Alle bestuursleden deelden in de lof, die hun door het Congres werd toegezwaaid. De Franse en Luxemburgse gasten spraken aan het slot van de bijeenkomst de hoop uit, dat weldra al de kadastrale verenigingen in Europa in nauw contact zullen treden. Leerzame excursies versterkten de goede verstandhouding. Het was een Congres, waarop onze Belgische collega's met ge noegen kunnen terugzien. Ons nieuw Burgerlijk Wetboek. De arbeid ter voorbereiding van een nieuw Burgerlijk Wetboek vindt gestage voortgang. Nadat, vermoedelijk in de komende zit ting, het overleg met de Tweede Kamer over bepaalde hoofd punten zal zijn aangevangen, zal prof. Meyers de eindtekst van de onderdelen, waarover het overleg gevoerd is, kunnen opstellen. Onderwerpen van burgerlijk recht, die dringend voorziening be hoeven, zullen afzonderlijk worden aangevat. Een ontwerp voor een wettelijke regeling van de stichting is opgesteld. Omtrent het internationaal privaatrecht is door de Benelux- studiecommissie tot eenmaking van het recht aan de hand van een ontwerp van prof. Meijers een voorstel uitgewerkt. Met behulp van de in 1949 ingestelde Permanente Commissie van Advies voor de zaken van de burgerlijke stand wordt ge streefd naar een nationale inrichting en functionnering van de bevolkingsboekhouding. De bestudering van het vraagstuk van de hervorming van het naamloze vennootschapsrecht heeft aan het licht gebracht, dat hier sprake is van een der aspecten van een vraagstuk van veel wij dere omvang: de juridische vormgeving van het sociologische begrip onderneming. De Minister van Justitie, zo zegt de Memorie 246

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 42