van Toelichting op de Rijksbegroting voor Justitie, overweegt het vraagstuk in deze gedaante aan te pakken. Het wetsontwerp Voorlopige Regeling inzake het Nationale Plan en streekplannen" (zie blz. 183 van het Septembernummer) is in de vergadering der le Kamer van 26 September j.l. na enige gedachtenwisseling en na verdediging door de Minister van Wederopbouw en Volkshuisvesting zonder hoofdelijke stemming aangenomen. Index-cijfers voor het gezinsverbruik. In de memorie van toelichting op de Rijksbegroting 1951 Ministerie van Economische Zaken wordt medegedeeld, dat de samenstelling van de index-cijfers voor het gezinsverbruik, welke regelmatig door het Centraal Bureau voor de Statistiek worden gepubliceerd, berust op een sterk verouderde en bovendien vrij smalle basis. Het moment lijkt thans gunstig, daarin verbetering te brengen. Immers door het opheffen van de rantsoeneringsmaat regelen en het geleidelijk loslaten van de prijsbeheersing hebben zich de verbruiksgewoonten van de Nederlandse bevolking weer min of meer gestabiliseerd, zodat de samenstelling van het con sumptiepakket, welke door de oorlogsomstandigheden aanzienlijk is veranderd, hetgeen de vergelijkbaarheid der cijfers ernstig be moeilijkte, niet langer abnormaal wordt beïnvloed. Hierbij zal tegelijkertijd de basis worden verbreed door uit breiding van het aantal in het onderzoek opgenomen gezinnen in ruimere mate gevarieerd naar verschillen in maatschappelijke positie. De totale kosten van het onderzoek zullen ongeveer 340.000 bedragen. Hiervan is 20.000 reeds opgenomen in de begroting 1950, terwijl 58.000 is begrepen in de vorm van het lopende permanente budgetonderzoek in de raming van de personele en algemene uitgaven van het Centraal Bureau voor de Statistiek voor 1951. Georganiseerd overleg» Opnieuw vernemen wij uit de Toelichting van het Ministerie van Binnenlandse Zaken, dat wederinstelling van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg spoedig is te verwachten. Het Koninklijk Besluit, dat in voorontwerp gereed is, houdt reke ning met de algemene beginselen, welke op het stuk van de ver tegenwoordiging van belanghebbende groepen zijn neergelegd in de wet op de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie en de Werk loosheidswet. De personeelsvertegenwoordiging in de Centr. Com missie G.O. moet zo worden geregeld, dat het overleginstituut vol komen voldoet aan zijn bestemming, n.l. te zijn een adviesorgaan, waarin Regering en personeel in een sfeer van wederzijds be- 247

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 43