grijpen en vertrouwen naar overeenstemming streven bij het re gelen van de vele ingewikkelde vraagstukken, welke zich op het terrein der personeelszorg voordoen. Het overleg moet opgebouwd zijn uit Centrale landelijke organisaties, die in staatkundige zin bona fide moeten worden geacht, en tevens de geschiktheid moeten bezitten om de haar voorgelegde problemen met afdoende kennis van zaken te beoordelen. Verkregen overeenstemmingen moeten bovendien gedragen wor den door de constituerende bonden der centrales van Overheids personeel. Op grond van deze principes wordt het vraagstuk van de per soneelsvertegenwoordiging in de C.C.G.O. opgelost. In verband met de voorgeschiedenis onthouden wij ons liever van commentaar, totdat de tekst van het K.B. publiek is. Met een systematische revisie van het Algemeen Rijksambtena renreglement en het Arbeidsovereenkomstenbesluit zal in 1951 een aanvang worden gemaakt. Er zal daarbij rekening worden gehouden met de bevindingen van de in te stellen commissie welke over de status van het Over heidspersoneel zal dienen te rapporteren. De Staatscommissie voor de herziening der Pensioenwetgeving staat voor een uiterst moeilijke en omvangrijke taak. Haar werk zaamheden zullen nog geruime tijd in beslag nemen. Daarom zullen telkens onderdelen van het werk worden gepubliceerd. De eerste rapporten voor de Kamer komen binnenkort. Georganiseerd overleg Belastingen, Kadaster, Registratie, enz* De Bijzondere Commissie voor Georganiseerd Overleg voor de ambtenaren der Directe Belastingen enz. vergaderde op 14 Novem ber j.l. Ten aanzien van de in deze vergaderingen te bespreken onderwerpen gelden de regelen omtrent de geheimhouding, welke voor de Commissie zijn vastgesteld. De besprekingen moeten worden beschouwd als informeel ge organiseerd overleg. Een tweede en derde bijeenkomst zal plaats hebben op 20 Nov. 1950 en op 30 Nov. 1950. Mutaties 1. Het in de maand December 1950 te 's-Gravenhage te houden tweede examen voor tekenaar van het kadaster, bedoeld in artikel 132 g van het Ambtenarenbesluit Belastingdienst, zal worden af genomen door de leerkrachten aan het Centraal Teken- en Oplei dingsbureau te 's-Gravenhage verbonden. 248

Orgaan der Vereeniging TAK | 1950 | | pagina 44