Met handhaving van de bestaande band zijn in dit ontwerp vrij aanzienlijke wijzigingen van de thans geldende bepalingen voor gesteld (art, 6 en 7). Art, 3 legt verband met de Woningwet. Hier wordt de gemeente raad bevoegd verklaard toe te staan dat in de gemeente of in be paalde gedeelten van de gemeente zekere inrichtingen zonder ver gunning worden opgericht, zulks met inachtneming van de besluiten genomen op grond van 7 van de Woningwet. Deze besluiten zijn dus primair gedacht. Overeenstemming met de Hinderwetsverorde ningen wordt voorgeschreven. Doordat verbodsbepalingen, welke in de oude wet mogelijk waren in verordeningen (art. 4, lid 1, 2e) volgens de nieuwe wet alleen vervat kunnen worden in besluiten, genomen op grond van 7 van de Woningwet, is een belangrijke grief tegen de oude Hinderwet weggenomen. En het verband met de woningwet is aldus op de juiste wijze gelegd. Art. 3 van het ontwerp houdt ook rekening met de bepalingen van de Wederopbouwwet, waarover wij in vorige nummers schreven, terwijl tenslotte in de toelichting van het ingediende Ontwerp Brand weerwet eveneens de samenhang met de Hinderwet duidelijk wordt gemaakt. Ingevolge de voorgestelde bepalingen zal de weg van een beroep schrift aanmerkelijk worden bekort (art. 20), zonder dat dit naar het oordeel van de Regering enige afbreuk zal doen aan de be handeling van het beroep. Toch is deze nog lang genoeg (beroeper Gemeentebestuur Minister Sociale Zaken Directeur-Gene raal van de Arbeid Ministerie Raad van State Ministerie Kroon Ministerie beslissing De mijnen vormen een afgeronde eenheid. Op de mijnwerken behoeft de Hinderwet dus niet van toepassing te zijn. (art. 38). De art. 39, 40 en 41 regelen de vergunningen, verleend in Leiden, Rotterdam en Middelburg. Deze voorzieningen werden noodzake lijk, doordat verschillende wetten en besluiten vervallen worden verklaard. Het tijdstip van het in werking treden wordt geregeld bij Ko ninklijk besluit. De authenticiteit van fotokopieën Het zal onze lezers interesseren, wat notaris Lubbers Sr. te Amsterdam ons in zijn lezing over de Authenticiteit van foto kopieën" 1) te zeggen had, over het thema dus van de bewijskracht 16 1) deze lezing werd gehouden in het kader van de studieweek N.G.D.R. 1316 Dec. 1950 te VGravenhage,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 16