afgeschaft (dit systeem van eigenhandig overschrijven heeft bij de kadastrale dienst meer dan een eeuw bestaan!). De bedoeling zit voor, om de thans verplichte afschriften, die de notaris inlevert, te vervangen door fotokopieën of microfilms, want ook de moeilijk heden met de archiefberging doen zich gevoelen. In het Rijksarchief zijn millioenen akten uit vroegere tijd opge stapeld. Er komen 100.000 per jaar bij. (De notaris moet zijn stuk ken 30 jaar bewaren en daarna alles opsturen). Bewaren van de originele archieven heeft weinig nut. Daarom wil men microfilm archieven. Er wordt dus aan gedacht, de notaris te verplichten, van al zijn akten microfilms te (doen) vervaardigen. Hoe de oplossing zal worden gevonden, is nu nog niet bekend, maar het gaat onge twijfeld deze kant op. Centralisatie van arbeid zal dan nodig wor den. Nu is dat alles nog te duur. Naar de mening van spreker staat het dus wel vast, dat de foto kopie en de microfilm in het notariaat van de toekomst een belang rijke rol zal spelen. Ook de mogelijkheid van vervalsingen zal onder het oog moeten worden gezien. Volgens de technici zouden echter reeds thans papieren kunnen worden vervaardigd (speciaal voor het notariaats- werk) die'vervalsingen zeer moeilijk maken. Boekbespreking Landmeetkundig werk in de N.O. Polder. In het Driemaandelijks bericht" betreffende de Zuiderzeewerken, jaarg. 31, le en 2e kwartaal 1950, uitgegeven door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat, wordt omtrent de stand der werkzaam heden van het Bureau Buitengewoon Landmeetkundig Werk" te Zwolle, voor wat de Noordoostpolder aangaat, het volgende mede gedeeld: De kadastrale inmeting van de in cultuur gebrachte gronden werd voortgezet. Op 1 Juli 1950 was een gebied ter grootte van ongeveer 45380 ha opgemeten. Hiervan is ongeveer 40830 ha in kaart gebracht. In totaal zijn kadastraal toegepast 65 plans en 3 verzamelplans. Van het gekadastreerde gedeelte van de Noordoostpolder is 2539 ha buitenwater. Verschillende nieuwe bouwblokken in de dorpen Emmeloord, Marknesse, Ens en Kruggenburg werden, evenals tientallen boer derijen en arbeiderswoningen, verspreid in de polder, in kaart ge bracht. Ten behoeve van de afdeling Domeinbeheer werden uitzettingen en karteringen verricht voor de vestiging van middenstands- en industriële bedrijven en voor de uitgifte van terreinen voor parti culiere woningbouw. 19

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 19