Verschillende overzichtskaarten betreffende de te verpachten bedrijven werden gemaakt, alsmede pachtakte-kaartjes, erf situaties en situaties bij de akten van grensregeling. Voor de Cultuurtechnische afdeling werden 55 kavels ingemeten en 100 kavelkaartjes afgeleverd. Verder werden gewassenkaarten, zaaiplankaarten, vorderingenkaarten, overzichtkaarten en grafieken getekend. Voor het infiltratieplan en de klinkbepaling werden waterpas singen verricht en hoogtekaarten gemaakt. De oppervlakten verhuurde gewassen werden mede bepaald. Ook werden diverse landmeetkundige werkzaamheden verricht ten behoeve van de bouwkundige afdeling. Zo heeft men, voor de aanleg van riolering, bestrating, het leggen van kabels, de woning en boerderijenbouw, uitzettingen en waterpassingen voltooid te Emmeloord, Marknesse, Kraggenburg, Ens, Luttelgeest en Bant, terwijl voor de stedebouwkundige plannen situatietekeningen op schaal 1 a 500 en coördinatenberekeningen werden gemaakt. Vele N.A.P.-bouten in boerderijen en bruggen werden bepaald en geplaatst. Verschillende afdelingen zijn van landmeetkundige gegevens voorzien. Er wordt naar gestreefd, de gegevens van verrichte metingen en waterpassingen (ook van andere diensten) te ver zamelen en, naar behoefte, uit te geven, opdat zoveel mogelijk diensten ervan gebruik kunnen maken. Voor allen, die belangstellen in de voortgang van de prachtige arbeid der in-cultuur-brenging van de drooggelegde Zuiderzee polders, is het Driemaandelijks Bericht" een prettige nieuwsbron. De uiterst lage aanschaffingsprijs (dit nummer 0,80) brengt het binnen ieders bereik. Uitvoerige registers van onderwerpen voor elke jaargang maken het naslaan gemakkelijk. Inrichting van het Kadaster en voorschriften be treffende de Landmeetkundige dienst* (Herdruk). Prijs 4, Deze herdruk is verzorgd door de Heer A. C. J. Hof, oud landmeter van het kadaster, destijds Hoofd van het Centraal Teken en Opleidingsbureau en uitgegeven door het Ministerie van Finan ciën (zie dit Orgaan, Augustus 1947). Enkele wijzigingen zijn aangebracht, terwijl ook enige nieuwe onderwerpen zijn opgenomen, o.a. het aanleggen van plant met behulp van de coördinatograaf aan het C.T.O. te 's-Gravenhage, alsmede een bespreking van de fototechnische dienst van het kadaster te Amsterdam. Wij zijn verheugd dat deze uitgave is verschenen, omdat we dagelijks er- 20

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 20