de hand van Dr. O. A. Guinau, chef van het Fototechnisch Lab. Joh. Enschedé en Zonen te Haarlem over de verschillende ver- menigvuldigingstechnieken (hoogdruk, diepdruk, vlakdruk, half- tonen). G. Wever schrijft over problemen van de offsetdrukvorm. In no. 8 heeft A. Hoeflake een Nederlandse bewerking ge publiceerd van voordrachten, in September 1949 gehouden te At lantic City N.Y. ter gelegenheid van de 116e bijeenkomst van de American Chemical Society. Deze voordrachten handelen over moderne technische hulpmiddelen en literatuurdocumentatie". In het T.N.O.-nieuws, het Orgaan van de organisatie voor Toe- gepast-Natuurwetenschappelijk Onderzoek (Red. Koningskade 12, 's-Gravenhage), nummer van April 1950 wordt door Dr. L. J. van der Wolk en J. C. Tonnon in het artikel ,,de Microkaart" een prettig leesbaar overzicht gegeven van de huidige stand der micrografie. Als men hierbij bedenkt, dat het thans reeds technisch mogelijk wordt geacht, van onze minuutkaarten 100 X 70 cm houdbare micro- kaarten 9X12 cm te vervaardigen en deze microkaarten vrijwel onvervormd en maatvast weer terug te fotograferen op de oorspron kelijke grootte, dan is het voor de belangstellende kadasterman begrijpelijk, dat de tijd voor het maken van moderne schaduw- archieven ook bij onze dienst nadert. Wij kunnen ons van de documentreproductie en de micrografie niet meer afzijdig houden. Het wordt een deel van ons vak. Dat vooral de jongeren dit mogen beseffen! Berichten Rijksbegroting, Wetgeving etc* Blijkens een mededeling van de Voorzitter der Tweede Kamer (slotvergadering 20 Dec. j.l.) heeft omtrent het Hoofdstuk Finan ciën een mondeling overleg met de Minister plaats gehad; het ver slag daarvan zal bij het verschijnen van dit nummer reeds zijn gepubliceerd. Over de inhoud van de M. v. A. zullen wij spoedig nadere bijzonderheden opnemen. Onmiddellijk na het Kerstreces van de Kamer zullen verscheidene wetsontwerpen worden behandeld. Ook het reeds geruime tijd uit gestelde ontwerp Voorzieningen betreffende de splitsing van de eigendom van een gebouw in appartementen (451)" is binnenkort rijp voor behandeling in openbare vergadering. In de Mem. van Antwoord Hoofdstuk XI (Landbouw, Visserij en Voedselv.) lezen wij, dat een naar aanleiding van het Voor lopig Verslag betr. het Wetsontwerp „Rechtshandelingen Land- 24

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 24