Tijdschrift der Nederlandse Heidemaatschappij* Febr. 1951. Dit nummer bevat, naast besprekingen over de ontwikkeling van de insectenbestrijding in de bosbouw, door Dr. Ir. J. J. Fransen en een vervolg op de belangwekkende artikelen van Prof. Dr. G. Houtzagers over Bosbouw en Bosbouwkundig onderzoek in de Verenigde Staten van Amerika", een zeer interessant overzicht van de cultuurgronden, welke tijdelijk voor vliegveld werden ge bruikt en de vele moeilijkheden, waarmee men te kampen heeft gehad, om de eigenaren weer in hun vooroorlogse rechten te herstellen. Het vele landmeetkundige werk op dit terrein wordt ons dui delijk door vergelijking van kadastrale kaarten van het vliegveld Volkel met eigendomstoestand vóór 10 Mei 1940 en die van thans. De oude kadastrale grenzen waren in het terrein niet meer terug te vinden; een hermeting was dus noodzakelijk. In de meeste gevallen werd direct een aanvang gemaakt met het cultuur technisch herstel. Opnieuw dringen wij er op aan, dat vooral die Technische Ambtenaren zich van een abonnement op dit Tijdschrift verze keren, die de cursus Cultuurtechniek volgen. De deskundige artikelen bieden vooral hen steun bij hun studie. Aan leden (minimum contributie 3,50 per jaar) wordt het gratis toegezonden. Berichten 59 DE INGENIEUR-VERIFICATEUR O. J. JONAS TE ARNHEM ONVERWACHT OVERLEDEN. Op 10 Maart j.l. is de heer O. J. Jonas, Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Arnhem plotseling in de trein overleden. Hij was op de terugreis van een vergadering te Amsterdam. De overledene was één van de grondleggers van onze Ruilverkavelings- dienst. Zijn belangstelling voor en zijn werkkracht in de dienst was een voorbeeld voor velen. Hij organiseerde het werk, verbonden aan de grenscorrecties. Eiste hij van zijn medewerkers veel, van zichzelf eiste hij nog meer. Zijn grote activiteit voerde hem naar het Verenigingswerk. Hij wa.s o.m. voorzitter van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde, lid van het hoofdbestuur N.L.F., later ook secretaris van de Centrale van Hogere Rijksambtenaren en lid van de Salariscommissie ad hoe. In 1934 werd hij benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Zijn karaktervastheid in de bezettingstijd bracht hem in het concentratie kamp te Vught. Met de heer Jonas is een markante figuur uit ons dienstvak heengegaan. De landmeetkundige ambtenaren en tekenaars missen in hem een zeer actieve chef. Dat hij ruste in vrede!

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 27