Ontwerp-besluit tijdelijke maatregelen voor aanwerving van Franse landmeetkundigen* Regeling van de algemene administratie, welke de tijdelijke maatregelen vaststelt voor de aanwerving en de voorlopige voor waarden van de verplichte proeftijd van de op proef dienende landmeetkundigen van het Kadaster. Artikel I* De tijdelijke titel en (in afwachting van het in werking treden van het particuliere statuut, ingevolge artikel II van de Wet van 19 October 1946, inhoudende de algemene voor schriften voor de ambtenaren) de aanwerving van op proef die nende landmeetkundigen, evenals de benoeming en de titulatuur van de landmeetkundigen van het Kadaster, worden geregeld bij de volgende beschikkingen. Artikel II. Slechts zij kunnen tot ambtenaar op proef benoemd worden, die met succes hebben voldaan aan een algemeen verge lijkend examen. Voor dit examen komen in aanmerking: 1°. de candidaten, die voldoen aan de voorwaarden gesteld in artikel 23 van de Wet van 19 October 1946, jonger zijn dan 26 jaar op 1 Juli van het examenjaar, en zij, die het toelatings examen voor het middelbaar onderwijs hebben afgelegd en hebben voldaan aan het voorbereidend onderzoek voor land meetkundig expert, of die vrijgesteld zijn van het laatst genoemde onderzoek onder verwijzing naar Artikel V van Besluit no. 48-1132 van 12 Juli '48; 2°. hoofdambtenaren en vastaangestelde ambtenaren, jonger dan 30 jaar op 1 Juli van het examenjaar en die op deze datum minstens vier dienstjaren in dienst van het Kadaster volbracht hebben in de titulaire rang van landmeetkundige. De militaire dienstplicht wordt in mindering gebracht op de vier dienst jaren waar het om gaat. De verdeling van de beschikbare plaatsen tussen de beide sexen wordt vastgesteld door de Directeur-Generaal der Belastingen, in overeenstemming met de eisen van de dienst. Hij houdt bovendien rekening met de bijzondere eisen van het ambt. Artikel III. Het programma en de voorwaarden van het examen worden vastgesteld bij Ministerieel Besluit en minstens drie maanden vóór de datum van het examen gepubliceerd in de Staatscourant. De lijst van candidaten, die toegelaten worden tot het toelatingsexamen, wordt afgesloten door de Directeur-Generaal der Bèlastingen. Niemand kan meer dan drie maal aan het examen deelnemen. Artikel IV. Uitgaande van deze examens worden twee ver schillende lijsten van toelating samengesteld, respectievelijk voor de candidaten, bedoeld in de 1 en 2 van artikel II van dit besluit. Bovendien worden verschillende lijsten samengesteld van iedere sexe in verband met de voorgeschreven verdeling ingevolge 60

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 28