de laatste alinea van artikel II. Aanvullende lijste'n van toelating kunnen worden samengesteld om te voorzien in de mogelijkheid dat door een te gering aantal geslaagden of door afwijzing wegens lichamelijke ongeschiktheid te weinig functionnarissen zouden resten. Het aantal candidaten, dat ingeschreven kan worden op deze lijsten, mag niet uitgaan boven het tiende deel van het aantal candidaten, voorkomende op één van de lijsten, bedoeld in voor gaande alinea. De aanvullende lijsten worden aan het eind van de gestelde termijn voor ieder examen door de Directeur-Generaal der Be lastingen gesloten; deze termijn mag echter de drie maanden niet overschrijden, te rekenen vanaf de datum, waarop de aanvang wordt gesteld. De lijsten van toelating zijn bindend en de benoemingen worden bekend gemaakt door de Directeur-Generaal der Belastingen. Artikel V. De benoeming in de kwaliteit van landmeetkundige op proef van de geslaagde candidaten wordt bekrachtigd door de handtekening van belanghebbenden op de verbintenis, inhoudende de verplichting om in dienst van de Staat te blijven gedurende een minimum tijd van 8 jaren en om een schadeloosstelling te be talen. afhankelijk van het salaris van belanghebbende. De schade loosstelling moet worden gestort in de Schatkist, in alle gevallen van verbreking der verbintenis, welke meer dan drie maanden na de datum van indiensttreding in de kwaliteit van landmeet kundige op proef tot aan de benoeming tot landmeetkundige ont dekt wordt, behoudens de disciplinaire vervolging, waaraan men zich door genoemde verbreking blootstelt. Artikel VI. De op het examen toegelaten candidaten worden benoemd in de laagste rang, bij besluit van de Directeur-Generaal der Belastingen. Zij dragen de titel van landmeetkundige op proef. Indien de benoemde candidaat niet in dienst treedt op de gestelde datum, verliest hij zijn kans op benoeming, als hij aan de beurt is. Indien er redenen aanwezig zijn, geldig geoordeeld door de Directeur-Generaal der Belastingen, die dit vaststelt na overleg met de administratie, kan zijn installering in de kwaliteit van land meetkundige op proef opnieuw worden voorgedragen op een vervaldag, die beslissend zal zijn. Na het verlopen van dit ver leende uitstel wordt de benoeming van nul en gener waarde eri hij verliest de kans op toelating tot het volgende examen. Artikel VII. De landmeetkundigen op proef, aangeworven in verband met de artikels 2, 2e en 12, 2e worden van hun oor spronkelijk kader gescheiden. Artikel VIII. De toegelaten candidaten zullen een opleidings- tijd moeten doormaken van minstens 18 maanden, welke eindigt met een vakexamen. De rangorde van dit examen is bepalend voor de klassering. De Directeur-Generaal der Belastingen stelt het programma en de voorwaarden van dit examen vast. 61

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 29