nemen de hoofdcommiezen en commiezen, en de bureau-ambtenaren van het aanvullende kader, die beneden de 40 jaar zijn op 1 Juli van het examenjaar, en die bewijzen kunnen meer dan 4 kadastrale dienstjaren te hebben vervuld; de tijd van de militaire dienstplicht wordt, indien het nodig is, afgetrokken van de vier dienstjaren, waar het om gaat. Artikel XIII. De beschikkingen van besluit no. 715 van 23 Maart 1943 worden ingetrokken, of gewijzigd, waar die in tegen spraak zijn met dit besluit. Artikel XIV. Aan de Minister van Financiën wordt de uit voering van dit Besluit opgedragen, dat zal worden gepubliceerd in de Staatscourant van de Franse Republiek. (uit; Essor Synd. Janvier 1951, no. 3.) De Zwitserse Vermessungstechniker Blijkens het 22e Jaarverslag 1950 is het ledental van de Zwitserse Bond per 31-XII-1950: 421. Over de ontwikkeling van het Verbondsorgaan ,,der Vermes sungstechniker" is men zeer tevreden. Collega Trautman heeft het orgaan tot een graag gelezen blad gemaakt; collega Niggli heeft vacantie en vrije tijd geofferd om de advertentie-inkomsten op te voeren, terwijl collega Chevauz het Franse tekstdeel op loffelijke wijze verzorgde. Vooral het verbondsleven in de afdelingen heeft onze grote interesse. Het blijkt uit de verslagen telkens weer, hoezeer men in de afdelingsvergaderingen is ingesteld op de vakstudie. Voor een regelmatig bezoek aan de afdelingsbijeenkomsten getroosten de Zwitsers zich grote moeite. Dat echter het verbond van onze Zwitserse collega's anders is ingesteld (het grote aantal particuliere landmeetkundige bureaux eist dat), blijkt wel uit het bestaan van het pensioenfonds, waarin de werknemers en de werkgevers beide 4 storten, uit de jaar rekening van het o verlij densfonds met een vermogen van ruim 11.500 Zwfr. en uit de aparte kas (als werklozen voorzorg) van 650 Zw. fr. Van de 28 candidaten, die aan de Fachausweisprüfungen deel namen, slaagden 21. Collega L. Faustino heeft veel voorbereidende arbeid verricht naar aanleiding van het Verbondsbesluit om een vakbibliotheek in te richten. Een kartotheek is bereids samengesteld. De afdeling Bern treedt op als beheerder. Op initiatief van de Belgische en Franse kadastrale organisatie is de oprichting van een internationale van Landmeetkundige ambtenaren als een actueel vraagstuk naar voren gekomen. Te zijner tijd zullen aan de Zwitserse collega's omtrent deze vastere vorm van internationaal contact uitgewerkte voorstellen worden voorgelegd. Ook wij zullen ons principieel moeten uitspreken, of de VTAK een dergelijke internationale vakgroep wenselijk acht. 63

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 31