Personeelssterkte van het Franse kadaster* Het vaste begrotingsaantal van het corps technici, omvattende de drie categorieën: landmeters, tekenaars en rekenaars van het kadaster, bedraagt 2127, Congres en studiedagen Nederlandse Landmeetkundige Federatie* De Nederlandse Landmeetkundige Federatie houdt haar elfde congres op 29 en 30 Mei a.s. in het conferentie-oord Woudschoten te Zeist. De eerste dag, des morgens elf uur, houdt de heer W. Voor- beijtel Cannenburg, directeur van het Nederlandsch Historisch Scheepvaart Museum te Amsterdam, een lezing over ,,De histo rische ontwikkeling der oude kartografie". Op de tweede dag, des morgens 10 uur, spreekt Prof. Dr. Ir. W. Schermerhorn over het onderwerp ,,Het internationale aspect der kartografie". Een beperkt aantal niet-leden der N.L.F. kunnen tegen bepaalde voorwaarden tot de lezingen worden toegelaten. Belangstellenden richten zich tot de secretaris der N.L.F. Op 31 Mei en 1 Juni organiseert de N.L.F. enige studiedagen te Delft (Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4). De rooster is als volgt: 31 Mei: 10.15 Voordracht, te houden door de heer C. A. J. von Frijtag Drabbe, directeur van de Topografische Dienst, over ,,De reproductie in verband met de kartografie". 11.30 Voordracht van de heer Ir, B. van Noordwijk: Moderne fototechnische reproductiemethoden". 14.15 Excursie naar de Topografische Dienst. 1 Juni: 10.30 Voordracht van Prof. J. M. Tienstra, hoogleraar aan de Technische Hogeschool: ,,De ontwikkeling van het samenhangend afbeelden" van afzonder lijke landen tot dat van werelddelen". 14.00 Voordracht van de heer Ir. W. Baarda, lector aan de Technische Hogeschool: Vereffening van meetkundige grondslagen over uitgestrekte gebie den; het aansluitingsprobleem". 15.00 Voordracht van de heer G. J. Bruins, landmeter bij de Rijksdriehoeksmeting; Aansluiting van het Nederlandse driehoeksnet aan het Centraal- Europese driehoeksnet". De kosten voor deelname aan de studiedagen bedragen voor niet-leden der N.L.F. 2,50. Men kan zich aanmelden bij de secretaris der N.L.F., G. F. Witt, Van Goghstraat 73, Arnhem (girorekening 369903). Wet provinciale indeling Vlieland en Terschelling* Zoals bekend mag worden verondersteld, werden de eilanden 64

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 32