deelten van omliggende gemeenten is het noodzakelijk geworden, dat verschillende diensten op korte termijn de beschikking krijgen over up-to-date kaartmateriaal van Utrecht en omgeving. Daarom is besloten tot luchtkaartering van de randgebieden om Utrecht over een oppervlakte van ruim 2500 ha. De kosten worden gedragen door de gemeente Utrecht en het Kadaster. In deze maand zal het gebied gefotografeerd worden. De opzet is, dat de 70 a 80 kaartbladen schaal 1 1000 in drie jaar gereed zullen zijn. Cursus Cultuurtechniek* Nu de eerste lessen van de cursus Cultuurtechniek (na overleg tussen onze vereniging en de Directie van de Heidemaatschappij tot stand gekomen) aan de deelnemers zijn verzonden, blijkt wel zeer duidelijk, dat deze cursus zich in een grote belangstelling mag verheugen. Behalve een groot aantal landmeetkundige ambtenaren en tekenaars vroegen ook verschillende personen buiten de vereniging de lessen aan. De cursus omvat naast bodemkunde ook: grondwerk, beplan tingen, kennis van de moderne materialen, opvattingen omtrent de landschapsverzorging etc. Aangifte kan eventueel nog geschieden aan het adres: Burge meester van Dommelenlaan 12, Aalst (N. Br.). Personalia en Huiatiies Benoemd: tot tijd. tekenaar m.i.v. 1-4-1950 de tekenaar o.a. H. Rutgers te 's-Hertogenbosch LD; m.i.v. 1-11-1950 de tekenaar o.a. S. Oegema te Zwolle Rv; m.i.v. 1-12-1950 de tekenaar o.a. F. J. Wiegers te Arnhem LD; W. Houtman te 's-Hertogenbosch LD en Mej. N. L. Heijliger te Utrecht Rv; W. van Keppel te 's-Her- togenbosch LD. m.i.v. 1-2-1951 tot landmeetk. ambt. A (en in de functie van chef de bureau geplaatst te Leiden LD) de landm. ambt. P. van der Meulen te Haarlem LD. Verplaatst: m.i.v. 1-3-1951 de landm. ambt. A: C. van der Zwalm van 's-Hertogenbosch BLW naar Breda Rv, de landm. ambt. J. Hanssen van Rotterdam LD naar 's-Gravenhage CTO. m.i.v. 18-12-1950 de landm. ambt. A, belast met de functie van chef de bureau, Vrind van Leiden LD naar Groningen BLW. Ingetrokken: de verplaatsing per 1-1-1951 van de landm. ambt. Boersma (van Rotterdam LD naar Breda LD). 67

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 35