Gevraagd wordt: a. een berekeningswijze te geven die U op het bureau in staat stelt de afstanden EA en FC te bepalen; b. een methode aan te geven om maten te berekenen met behulp waarvan de boog EF gemakkelijk kan worden uitgezet t.o.v. het verlengde van DF. 2. Beschrijf de methode van vlaktewaterpassing volgens de pool- coördinatenmeihode. Nadat de hierboven genoemde vlaktewaterpassing heeft plaats gehad, constateert men dat het gebruikte waterpasinstrument type alles vast" niet op de hoofdvoorwaarde was geregeld. Moet men nu de meting overdoen of kunt LI en zo ja hoe aan de foutieve resultaten correcties aanbrengen die leiden tot terreinhoogten waarin het niet-voldoen aan de hoofdregelings- voorwaarde tijdens de meting, onschadelijk is gemaakt? 3. Beantwoord naar keuze twee van de vier onderstaande vragen: a. Waarvoor, wanneer en hoe gebruikt men een ruiterniveau? b. Wat zijn de voordelen van een niveauprisma van Wild? c. Welke planimeter prefereert U, de compensatiepoolplani- meter of de schijfpoolplanimeter en waarom? d. Welk prisma verkiest U, het driezijdige of het vijfzijdige en waarom? Kaarttekenen 12 April 1951. 10.3012.00. Een gegeven figuratie calqueren met O.I. inkt. De calque af werken met bijpijlingen en kadastrale nummers. De percelen nummeren in volgorde naar eigen keuze, doch beginnend met nummer 2635. Wegnamen in staand draadschrift, het opschrift in schuin draad schrift tekenen. Naar een verstrekt veldwerk een vrije kaartering vervaardigen op schaal 1 500. Deze kaartering inkten en kleuren. Beschrijven met staand redis en draadschrift. 1. Eenvoudige landmeetkundige berekeningen 13 April 1951. 12 April 1951. 13.30—16.30. 9.30—12.00. 101 TTVP72/

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 33