Berichten Jaarvergadering Ned. Genootschap voor Document reproductie. De jaarlijkse Algemene Ledenvergadering van ons N.G.D.R. had plaats op 12 April j.l. te Amsterdam. Een zestigtal leden was aanwezig. Ook onze Vereniging was vertegenwoordigd. De Heer Bloemen is als Voorzitter afgetreden, mede omdat zijn werk zover van het centrum des lands ligt. Voor verschillende op richters van ons Genootschap is het wat moeilijk, zich het N.G.D.R. zonder Bloemen voor te stellen. Ir. Dr. A. Korevaar werd in zijn plaats bij acclamatie gekozen. Ook de Heer C. L. Beydals (van de Rijkskantoormachinecentrale) werd in het Hoofdbestuur opgenomen. Deze zal optreden als alge meen secretaris. De tegenwoordige Secretaris, de Heer J. Vader, die met zijn vrouw samen reeds zoveel voor het Genootschap deed, legt deze functie neer, maar blijft als stuwende kracht werken in het Centraal Bureau te Haarlem. Blijkens het jaarverslag waren er twee hoogtepunten in het genootschapsleven van dit verenigingsjaar: de uitstekend opgezette opleiding voor reprografen en de met een batig saldo sluitende tentoonstelling in den Haag. Alleen reeds hiervoor is ontzaglijk veel werk verzet. Blijkens de Staat van Lasten en Baten bedroegen de onkosten 12.531.01. Het tijdschrift baarde zorgen, vooral financiële. Kopy is er ge noeg. In 1951 zal het zesmaal verschijnen. Voor elk nummer wordt een exploitatierekening opgezet. Een blijvende financiële basis wordt geschapen door het opnemen van advertenties. Voor een jaar is de vergaderzaal van het C.B. verhuurd. Het huurbedrag van 2000,maakt de begroting voor 1951 sluitend. Dit is een meevaller, want het N.G.D.R. is niet kapitaalkrachtig (aan contributies komt er ƒ4500,binnen). In de Apollohal naast de vergaderzaal was een foto- en filmbeurs (annex verschillende reproductie-stands) ingericht. Voor de leden van het Genootschap werden gratis toegangsbewijzen beschikbaar gesteld. Na de lunch is met de deelnemers aan de jaarvergadering een rondgang over de Fotobeurs gemaakt. Een uitstekende ver gadering, een goede lunch, een zeer interessante tentoonstelling! Het Nederlandse Kadaster in de correctiegebieden. Met ingang van 1 Maart j.l. is voor het gebied van het Drostambt Elten het Nederlandse Kadaster in gebruik gesteld. De desbetreffende: bescheiden berusten ten kantore van de hypo- 110

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 42