theken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Arnhem, alwaar tevens voor het publiek ter raadpleging aanwezig zijn afschriften van de Duitse grondboekbladen, welke betrekking hebben op boven- genoemd gebied. (Nederlandse Staatscourant 22-2-1951, no. 38.) Rapport Commissie Kruyt over de classificatie. Hoewel het rapport van de Commissie Kruyt, uitgebracht aan de Minister van Sociale Zaken, nog niet in ons bezit is, blijkt wel uit de resumé's in de dagbladen, dat men tot afschaffing van de classificatie niet durft adviseren. Een onderzoek naar de regionale verschillen in de kosten van levensonderhoud heeft volgens het rapport geleid tot de volgende conclusies: steden en industriegebieden hebben hogere huren dan de andere delen van het land; het grootste verschil bedraagt 3,45 per week. Verwarming en verlichting zijn op het platteland duurder, echter zeer weinig. De personele belasting drukt op het platteland meer, hoewel ook hier de verschillen gering zijn. Prijsverschillen m.b.t. het standaard- en voedingsmiddelenpakket zijn er eigenlijk niet. De gezinsontspanning eist in de steden hogere uitgaven T.a.v. win kelen, ziekenhuisbezoek, specialistenbezoek, onderwijs en ontwik keling is het platteland in het nadeel. De Commissie concludeert op grond van deze en enkele andere feiten, dat totale nivellering van de regionale lonen en totale af schaffing van de classificatie onrechtvaardig zou zijn. Aanbevolen wordt het beginsel van een loonaftrek, die geringer is naarmate het inkomen hoger ligt. De Commissie beveelt aan een uurloonverschil van gemiddeld 10 cent tussen de hoog- en laag- geclasseerde gemeenten. Een indeling in 5 klassen inplaats van in 3 verdient tenslotte volgens de Commissie (uit doelmatigheids overwegingen) de voorkeur. Een suggestie, verwerkt in een bijlage, houdt in een aftrek van de basisionen van 10, 7, 5 en 3 cent per uur voor 5e, 4e, 3e en 2e klasse, gereduceerd tot 0 voor salarissen boven 4500, Vergadering Georganiseerd Overleg Belastingen. Op 17 Mei vergadert de Bijzondere Commissie voor Georgani seerd Overleg Belastingen te 's-Gravenhage. De bijeenkomst wordt beschouwd als informeel overleg (op een wettelijke regeling van deze materie wordt nog steeds gewacht). Op het behandelde zijn de bepalingen omtrent geheimhouding van toepassing. Ingezonden. Bij het afscheid van de Dienst voor BLW. Nu ik geroepen ben per 1 Juni a.s. mijn werkkracht ter beschik- 111

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 43