king te stellen van de Ruilverkavelingsdienst wil ik gaarne nog eens een terugblik werpen op de dienst voor BLW te Almelo, die ik met ingang van bovengenoemde datum ga verlaten. De woorden door het toenmalige Hoofd van het Bureau (thans Ingenieur-Verificateur van het Kadaster te Arnhem), gesproken bij het bekend worden van zijn benoeming tot I.V., getuigden van grote waardering voor zijn personeel en voor de arbeidsprestatie van dat gehele personeel. Woordelijk zei hij, mede hieraan zijn be noeming te danken te hebben. Dat de arbeidsprestatie aan dit bureau goed was, bleek ook uit de hartelijke woorden, door het Hoofd van de dienst voor BLW, tevens Inspecteur van het Kadaster, gesproken bij het officiële afscheid van genoemd Hoofd van het Bureau. Het gehele personeel aan dit bureau heeft met gepaste trots deze waarderende woorden aangehoord. Het spreekt vanzelf, dat de goede dienstprestatie mogelijk was door de uitstekende leiding en meer speciaal door de opvattingen van de leidinggevenden met betrekking tot taak en taakverdeling. Dit schiep de uitstekende geest, één van de eerste voorwaarden om tot goede prestaties te geraken. Deze taakverdeling wil ik thans, voor wat betreft de buitendienst, in het kort uiteenzetten. Aan het Bureau Almelo BLW wordt voor een groot deel van de beschikbare tijd gewerkt aan hermetingen. Nadat onder verantwoordelijkheid van bedoelde hoofdambtenaren de meetkundige grondslag is gelegd, worden door de Landmeet kundige ambtenaren A aan de hand van de bestaande veldaan- tekeningen en andere gegevens de grenzen gereconstrueerd en zonodig verzekerd met piketten. Wanneer door de L.A.A. een bepaald blok tot zover is bewerkt, komt veelal het Hoofd van het Bureau of zijn plaatsvervanger zich ter plaatse overtuigen van de juiste behandeling, waarna hij, na enige dagen, in het bijzijn van de L.A.A., de grenzen met de desbetreffende eigenaren bespreekt en vaststelt. De duurzame verzekering der grenzen door stenen, even tueel buizen, is het volgende werk. Dit geschiedt door de meet- arbeiders, waarbij uiteraard de L.A.A. de verantwoordelijkheid voor de goede uitvoering draagt. Hierna wordt door de L.A.A. de detailmeting verzorgd (de vak bekwaamheid van geroutineerde meetarbeiders draagt veel bij tot een vlot verloop van dit werk). Met bovenstaande wel zeer korte uiteenzetting meen ik toch de werkwijze, zoals die werd gevolgd aan het Bureau Almelo BLW, duidelijk te hebben weergegeven en ik prijs mij gelukkig onder dergelijke omstandigheden mijn ontwikkeling als Landmeet kundig Ambtenaar A voor de velddienst te hebben mogen vol tooien. Mei 1951. B. E. KAMPEN, Landmeetk. Ambtenaar A. 112

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 44