Naast de genoemde cultuurtechnici zouden ook de bij de cultuur techniek nauw betrokken ruilverkavelingslandmeters bij de gedachte wijze van organisatie tot de studiekring kunnen toetreden. Het voornemen bestaat om op Dinsdag 22 Mei 1951 de Studie kring voor Cultuurtechniek bij het Nederlands Genootschap voor Landbouwwetenschap en een Sectie voor Cultuurtechniek bij de afdeling Bouw- en Waterbouwkunde van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs bijeen te doen komen te Utrecht in Esplanade", Lucas Bolwerk 24 om 10 uur v.m. Omstreeks 14.15 uur zullen Ir. F. L. van der Bom, Hoofdingenieur der Zuiderzeewerken en Prof. Ir. F. Hellinga, Hoogleraar voor Cultuurtechniek aan de Landbouwhogeschool spreken over: Enige aspecten van de inrichting van polders. Het Comité van voorbereiding nodigt belangstellenden uit tot het bijwonen van vergadering en lezingen. Afscheid van de Ingenieur-Verificateur J* M* H* Heines* Op 29 April j.l. hebben de ambtenaren van de Divisie 's-Graven- hage afscheid genomen van de Ingenieur-Verificateur, de Heer J. M. H. Heines. Aan de scheidende en zijn echtgenote werden van verschillende zijden bloemen en andere geschenken aangeboden. De hartelijke toon, die uit de redevoeringen opklonk, getuigde terecht van de sympathie voor deze hoofdambtenaar. Naar wij vernemen, zal de Heer Heines niet geheel uit de dienst treden. De bedoeling is, dat hij zijn krachten zal geven aan de samenstelling van een nieuwe Instructie van het Kadaster. Onze Inspecteur, de Heer F. Stoorvogel, Hoofd van de Af deling Kadaster en Hypotheken aan het Departement van Financiën werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw. Ook langs deze weg onze hartelijke gelukwensen met de hoge onderscheiding! De landm. ambtenaar A. H. Boer te Assen ontving de ere medaille in goud, verbonden aan de orde van Oranje Nassau. Ge feliciteerd, collega! m.i.v. 1 Jan. 1951 zijn de oud-collega's F. K. Asselen en N. J. Smit, boekhouders van het Kadaster, resp. te 's-Gravenhage en Arnhem, bevorderd tot Hoofdcommies bij de Rijksbelastingen. Verschillende stukken konden wegens gebrek aan ruimte niet worden opgenomen. Bijdragen voor het e.v. nummer moeten vóór 4 Juli a.s. in het bezit van de Red. zijn. De kopy moet aan één zijde van het papier beschreven worden en geheel persklaar afgeleverd. Met betrekking tot het opnemen van foto's en lijncliché's is vooroverleg gewenst. 116

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 48