van 181 bladzijden weer veel interessant nieuws over de indijking en droogmaking van de Noordoostpolder. Op een bespreking van de aardrijkskundige namen (opgenomen in het bijvoegsel tot de Nederlandse Staatscourant van 4 December 1950, no. 236) volgen de resultaten van het geo-hydrologisch onderzoek, mededelingen over het voorbereidend werk voor de inrichting van de nieuwe polders, in het bijzonder van de Oosterpolder en een verslag van het nieuwste landbouwkundig en plantkundig onderzoek, het bodemkundig onderzoek e.a. Na een overzicht van de cultuurtechnische werken vinden we nog een uitgebreid verslag van de sociaal-economische afdeling. Betreffende de kadastrale dienst en het in de polder verrichte landmeetkundige werk lezen wij, dat de kadastrale inmeting van de in cultuur gebrachte gronden op 1 Januari 1951 voor een gebied ter grootte van 48300 ha gereed was. Hiervan zijn voor 48000 ha de plans gereed. Kadastraal toegepast zijn 72 plans, benevens 5 verzamelplans. Sedert onze vorige opgaaf kwamen 7 plans gereed op de schaal 1 a 5000 (de totale oppervlakte van het gedeelte, voorkomende op de toegepaste plans is 43472 ha). Van het op genoemde datum gekadastreerde deel is 2737 ha buitenwater. Voor het uitgifteplan 1950 werden verdere metingen verricht. Voorts werden gekadastreerd verschillende huizenblokken in de dorpen, alsmede tientallen boerderijen en arbeiderswoningen. In samenwerking met de Landmeetkundige afdeling van de Directie van de Wieringermeer (Noordoostpolderwerken) werden metingen verricht aan de Veluwerand, aansluitende aan de toe komstige Oosterpolder. Deze metingen werden verwerkt op kopieën van de kadastrale plans. De daardoor ontstane kaart- bladen, voor zover betreft de gemeente Harderwijk, werden in geleverd. Ook werden voor laatstgenoemde polder enkele Snellius- metingen verricht. Aan de kadastrering van de Noordoostpolder ontbreken nog de plans 1 a 5000: E 3, E 4 en E 5 en de plans 1 a 1000 van de dorpen in wording en de geprojecteerde dorpen Luttelgeest, Nagele, Espel, Rutten, Bant, Creil en Tollebeek. Ten behoeve van de afdeling Domeinen werden uitzettingen en kaarteringen verricht voor de vestiging van middenstands- en industriële bedrijven en voor de uitgifte van terreinen voor parti culiere woningbouw. Ook de grenzen van het bosgebied werden uitgezet. Verder werden nog verschillende overzichtskaarten betreffende de te verpachten bedrijven gemaakt, alsmede pachtaktekaartjes, erfsituaties, situaties bij de akten van grensregeling en demon- stratiekaarten. 154

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 38