Voor de Cultuurtechnische afdeling werden 20 kavels ingemeten en 240 kavelkaartjes getekend. Gewassenkaarten, zaaiplankaarten, vorderingenkaarten en grafieken werden vervaardigd, en tevens waterpassingen verricht en hoogtekaarten samengesteld. Tenslotte werden in Emmeloord, Marknesse, Kraggenburg, Ens, Luttelgeest en Bant uitzettingen en waterpassingen verricht voor de aanleg van riolering, bestrating, het leggen van kabels en buizen. De situatietekeningen van de dorpen op de schaal 1 a 500 in de stenografische projectie werden bijgewerkt. Van Espel, Creil en Tollebeek werden situatietekeningen schaal 1 a 500 in de stenografische projectie ingemeten en getekend als grondslag voor het stedebouwkundige ontwerp. Het plaatsen en bepalen van N.A.P.-bouten in boerderijen en bruggen werd voortgezet. In verband met grondruil te Zwolle werden grensuitzettingen verricht, terwijl aan verschillende diensten landmeetkundige gegevens betreffende de polder zijn verstrekt. Verschillende fraaie foto's van landschappen in de polder en van een scheepsontgraving verluchten deze publicatie. In een map zijn verscheidene plattegronden en grafieken bijgevoegd. W. K. Berichten Het Nederlandse Kadaster in gebruik gesteld in enkele correctie- gebieden. a. Betreffende delen van de gemeenten Eibergen en Dinxperlo. Blijkens een mededeling in de Nederlandse Staatscourant van 8 Mei 1951, no. 87 (de tekst van de beschikking dd. 7 Mei 1951, no. 95 is onder nummer 3792 opgenomen in de circulaires) is, met ingang van 16 Mei j.l. voor het bij het Rijk gevoegde gebied, dat ingevolge art. 3, lid 3, letters f en g van het Grenscorrectie- besluit 1949 geacht wordt deel uit te maken van de gemeenten Eibergen en Dinxperlo, het Nederlandse Kadaster ingevoerd. De bescheiden berusten ten kantore van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewijzen te Zutphen. Tot deze bescheiden behoren o.m. de (voor het publiek ter raadpleging aanwezige) afschriften van de Duitse grondboek bladen, welke op genoemd gebied betrekking hebben. b. Betreffende delen van de gemeenten Millingen en Ubbergen. Blijkens een bericht in de Nederlandse Staatscourant van 21 Mei 155

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 39