door gebruik te maken van werkelijke „topografische" werk methoden en de kaarten, bewerkt tussen 1944 en 1950, welke technisch superieur zijn aan de andere. Het program van de werkzaamheden voor 1952/1953 en de instructie op de vernieuwing van het Kadaster werden in een aparte zitting behandeld. Samenstelling Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg binnenkort wettig geregeld* Op 15 Juni 1,1. vergaderde onder voorzitterschap van Mr P. A, G. Ubink de Salariscommissie ad hoe. Voortgezet werden de op 8 Juni aangevangen beraadslagingen betreffende een ontwerp besluit tot wijziging van Hoofdstuk XI van het Algemeen Rijks ambtenarenreglement. De Salariscommissie ad hoe heeft unaniem haar instemming betuigd met genoemd ontwerp, hetwelk allereerst beoogt tot de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenaren zaken toe te laten: a. het Comité ter behartiging van de algemene belangen van Overheidspersoneel; b. de R.K. Centrale van burgerlijk Overheids- en semi-Overheids- personeel; c. de Christelijke Centrale van Overheids- en Onderwijzend personeel en voorts de mogelijkheid opent om d. andere centrales van verenigingen van ambtenaren tot de Centrale Commissie toe te laten, die naar het oordeel van de Minister van Binnenlandse Zaken eveneens representatief en bona-fide zijn. Geen centrales zullen alsdan ingevolge het gestelde onder d. worden toegelaten, alvorens de Centrale Commissie in de gelegen heid zal zijn geweest daaromtrent van haar gevoelen te doen blijken. Onder gelijke voorwaarde zal de mogelijkheid worden geschapen, dat de toelating van een centrale van verenigingen van ambtenaren ingevolge d. door de Minister van Binnenlandse Zaken wordt geschorst of ingetrokken, indien deze naar zijn oordeel niet meer representatief en bona-fide is. Prospectus examens N*L*F* 1952* Blijkens een uitvoerig prospectus, uitgegeven door de Neder landse Landmeetkundige Federatie, zullen ook in 1952 examens worden afgenomen voor landmeettechnicus, landmeetkundig teke naar en landmeetkundig rekenaar. 158

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 42