Het schriftelijk gedeelte van deze examens zal worden gehouden in April, het practische, respectievelijk het mondelinge gedeelte, in Mei of Juni, De candidaten kunnen aangeven in welke plaats zij bij voorkeur het schriftelijk gedeelte zouden willen afleggen, In één jaar kan men slechts aan één der genoemde examens deelnemen. Aanmeldingen moeten, onder opgave van genoten onderwijs, vakopleiding en beroep geschieden vóór 1 Februari 1952 bij de secretaris der examencommissie, de heer C. W, Moor, Landmeter van het Kadaster, Centraal Belastinggebouw, Kamer 429, Punte- gaalstraat, Rotterdam-West, Om tot de examens te kunnen worden toegelaten, moet de candidaat bij de aanmelding overleggen: aeen afschrift van zijn geboorte-acte, afgegeven door de burge meester van zijn geboorteplaats: b. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt, dat de candidaat zich gedurende de voorgeschreven termijn praktisch geoefend heeft en de onder c. genoemde werkstukken zelf heeft vervaardigd; c. de vereiste werkstukken, die alle originelen dienen te zijn. Kopieën worden niet geaccepteerd. Tevens moet het examengeld van 35,vóór 1 Februari 1952 worden gestort op postrekening nr. 446396 ten name van de heer C. W. Moor te Rijswijk (Z.-H.). Een candidaat, die reeds eerder tot een examen werd toegelaten, behoeft bij wederaangifte voor datzelfde examen geen stukken meer over te leggen. Niet zal worden toegelaten hij, die reeds driemaal zonder gunstig gevolg eenzelfde examen heeft afgelegd. Vrij stellingen op grond van vroeger behaalde diploma's of examen- cijfers worden niet gegeven. De candidaat, die, na beoordeling van de ingezonden stukken door de examencommissie, wordt toegelaten, ontvangt tenminste een week voor de aanvang van het examen mededeling, waar en wanneer het schriftelijke gedeelte zal worden afgenomen. De toegezonden werkstukken enz. worden na beoordeling terug gezonden. De candidaat die niet wordt toegelaten, ontvangt het examengeld terug. De candidaat kan na het schriftelijk gedeelte opnieuw worden afgewezen; restitutie van een gedeelte van het examengeld vindt dan niet plaats. Van de candidaat wordt verlangd, dat hij de Nederlandse taal in de wettelijke spelling schrijft. Examenopgaven samen met de verslagen van de examens land- meettechnicus vanaf 1943 (met uitzondering van 1945), landmeet kundig tekenaar vanaf 1950 en landmeetkundig rekenaar vanaf 1949 zijn tegen betaling van 1,— per examen verkrijgbaar op bovengenoemd adres. 159

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 43