Dit wat de algemene bepalingen betreft. Indien de plaatsruimte het toelaat, worden in een volgend nummer de exameneisen afgedrukt. Vacantie verlof. In de Revue Internationale des sciences administratives" werd een overzicht gegeven van verlofregelingen, zoals die thans in enkele landen bestaan. Wij meenden dit overzicht niet aan onze lezers te mogen ont houden. Onze Belgische vrienden van „Het Kartel" brachten ons op de hoogte. Frankrijk. Iedere ambtenaar in werkelijke dienst heeft recht op een verlof van 30 achtereenvolgende dagen, dit na een jaar dienst. Groot-Brittannië. De lagere technische bedienden genieten over het algemeen van een verlof van 18 dagen per jaar, en kunnen, volgens de duur van hun diensttijd, gaan tot 24 dagen. De ambtenaren en agenten van hogere graad genieten gewoon lijk van een verlof van minimum 36 dagen en gaande tot 48 dagen na 10 of 15 jaar dienst. Italië. Een bediende kan van zijn diensthoofden verlof bekomen dat in het geheel genomen een maand per jaar niet te boven gaat. Om ernstige redenen kan de duur van het verlof verlengd worden met een periode die de maand niet mag te boven gaan. Nederland. Het verlof aan de Hollandse ambtenaren toegestaan, gaat vol gens het principe der ontvangen wedde van 12 tot 15 werkdagen, 18 of 24 volgens het toegekend barema. De ambtenaren met meer dan 30 jaar dienst genieten van 2 bijgevoegde verlofdagen zonder dat het totaal de 24 mag overschrijden. Een Zwitsers orgaan, dat deze regelingen ook besprak, plaatste hierbij tussen haakjes de opmerking: „on retrouve facilement les amis a monnaie forte!" Polen. De ambtenaren generaal genieten van volgend stelsel: Na 1 jaar: 4 weken verlof. Na 10 jaar: 5 weken verlof. Na 20 jaar: 6 weken verlof. 160

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 44