der Gemeente Utrecht is het gewenst een aantal kaarten te doen vervaardigen, waaruit de verschillen in grondgesteldheid van de onmiddellijk aan de stad grenzende gebieden blijken, teneinde daarmede bij het ontwerpen van uitbreidingsplannen rekening te kunnen houden. Het vervaardigen van deze kaarten kan worden opgedragen aan de Stichting voor Bodemkartering te Bennekom, welk instituut ook reeds vroeger werkzaamheden voor de Gemeente heeft verricht. De totale aan de bodemkartering verbonden kosten zullen on geveer 26.625,bedragen. Hierbij dient in aanmerking te wor den genomen, dat een veelvoud van dit bedrag zal kunnen worden bespaard bij de aanleg van openbare werken en gebouwen, daar de resultaten van dit bodemonderzoek het mogelijk zullen maken aan de gronden de meest doelmatige bestemming te geven, zulks o.a. in verband met de kwaliteit en de vastheid van de bodem. Tevens zal dit onderzoek zijn diensten bewijzen aan het Grond bedrijf ter vaststelling van juiste en verantwoorde grondprijzen. Op grond van het bovenstaande achten B. en W. het voor de Gemeente van belang, dat de Stichting voor Bodemkartering op dracht gegeven kan worden, tot vorenbedoelde kartering over te gaan. Zij vragen daarom een crediet van 26.625, (N.U.D. 16-6-1951.) Gebruik van dienstauto's* In het verslag der Algemene Rekenkamer betreffende haar werkzaamheden in het jaar 1950 wordt op blz. 41 medegedeeld, dat ook in dit jaar de Kamer weer bemoeienis had met de wijze van gebruik van auto's in de Rijksdienst. Verschillende gevallen worden gemeld. O.m. blijkt hieruit, dat de betreffende Minister machtiging kan verlenen tot een ruimer gebruik van dienstvoertuigen* De Kamer betwijfelt, of met bedoelde beslissing van de Minister raad het Rijksbelang is gebaat. Bij de afdeling recherchezaken van het Departement van Weder opbouw en Volkshuisvesting, waar 5 dienstauto's in gebruik zijn, worden alle rit-aanvragen op haar noodzakelijkheid beoordeeld door de chef der afdeling vervoer. Dit ingrijpen heeft de instem ming der Kamer. Bij de Dienst voor de Uitvoering van Werken bleek na onder zoek, dat twee ambtenaren in een aantal gevallen hadden ge declareerd het traject tussen hun woonplaats en hun standplaats. Het te veel genotene 1100,zal worden verrekend. Een hoofdambtenaar van het Departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening gebruikte de dienstauto veel op Zaterdagmiddagen en -avonden. Desgevraagd antwoordde men 162

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 46