van het Departement, dat deze ambtenaar dan besprekingen hield, maar de Rijksverkeersinspectie constateerde, dat het gebruik diende voor het afhalen van kennissen en bioscoopbezoek. De kilometerstanden op het wagenrapport verantwoordden die ritten niet. De Minister vond het schaduwen van een hoofd ambtenaar afkeurenswaardig, waarom het College de Minister verzocht om bericht omtrent de wijze, waarop naar het inzicht van de Minister in dergelijke gevallen het onderzoek moest worden gedaan. Het bleek later, dat de Minister van Verkeer en Waterstaat deze methode de enig mogelijke achtte, temeer waar het misbruik maken van de dienstauto zou worden (werd) ontkend. De Minister verdedigt echter het onjuiste gebruik van bedoelde dienstauto door het een uitvloeisel te noemen van de onbevre digende toestand, dat een zwaar belaste topfunctionaris niet be voegd is om in zijn weinige vrije uren voor eigen gerief en tijds besparing een dienstauto te gebruiken. Hier blijft de Rekenkamer met Zijn Excellentie van gevoelen verschillen. Ook in de Tweede Kamer heeft men de Minister aangevallen op dit punt. Blijkens mededelingen op blz. 44 van dit rapport is dezelfde Minister van mening, dat het gebruik van eigen auto's zoveel mogelijk moet worden bevorderd en het instituut van dienst- motorrijtuigen zoveel mogelijk behoort te worden ingekrompen. De Rekenkamer meent echter, dat beperking van de Rijks uitgaven steeds richtsnoer dient te zijn en die wordt niet bereikt, indien zou worden toegestaan, dat men met eigen auto's ook dienst reizen uitvoert op trajecten, waar het gebruiken van die auto het Rijk op onnodige uitgaven zou komen te staan. Men onttrekt dan ook vervoer aan de spoorwegen. Grenswijzigingen. In de Tweede Kamer werden verschillende wetsontwerpen be treffende wijzigingen van gemeentegrenzen behandeld. De grens tussen de Friese gemeenten Wijmbritseradeel en Wonseradeel (2186) wordt zodanig gewijzigd, dat aan Wijm britseradeel een gedeelte van Tjerkwerd wordt toegevoegd, ter grootte van 14 ha en aan Wonseradeel enkele percelen van Nieuwland, samen tot een oppervlakte van 13 ha. De desbetreffende kadastrale stukken worden met ingang van 1 October 1951 overgedragen aan de gemeente, waartoe ze gaan behoren. Gedeputeerde Staten van Friesland verstrekken aan de hypo theekbewaarder de opgave, nodig als gevolg van optredende veranderingen in de kadastrale tenaamstellingen. 163

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 47