Aan de Gemeente Groningen wordt een deel van Noorddijk toegevoegd (2191), waardoor een sluitend en in stedebouw kundig opzicht verantwoord plan kan worden verkregen. De oppervlakte bedraagt 7.3 ha. In een derde Wetsontwerp (2146) is bepaald, dat gedeelten van de gemeenten Borgharen, Itteren en Meerssen worden gevoegd bij de gemeente Maastricht. Het grondgebied wordt uitgebreid in verband met plannen voor de aanleg van een industriehaven en daarop aansluitende industrie terreinen langs het Julianakanaal. De aanleg, de exploitatie en het beheer van de tot stand te brengen werken zullen slechts volledig tot hun recht kunnen komen, indien de toekomstige haven- en industrieterreinen, alsmede de tot deze terreinen toegang gevende spoor- en verkeerswegen deel gaan uitmaken van de gemeente Maastricht. Volgens een globale berekening is hierbij een oppervlakte van ongeveer 238 ha betrokken, in hoofdzaak opgebouwde eigen dommen. Alleen de gemeente Meerssen maakt tegen bedoelde toevoeging (van 163 ha) bezwaar. Gewijzigde structuur van het Ambtenarencentrum. De structuur van het Ambtenarencentrum heeft in de loop van 1950 verschillende veranderingen ondergaan. De duur van het Centrum is verlengd tot en met 31 December 1978. De federatieve organisatievorm, welke de meest wenselijke werd geacht, bleef gehandhaafd. De Algemene Vergadering is af geschaft. Ingevoerd werd het directe lidmaatschap. Daarnaast kwam men tot de instelling van plaatselijke afdelingen op die plaatsen, waar b.v. de samenstelling van het georganiseerd overleg dat nood zakelijk maakt, of waar de plaatselijke leden behoefte tot samen werking gevoelen. Een reglement op deze afdelingen werd voor lopig vastgesteld ter toetsing in de praktijk. De contributie voor persoonlijke leden werd in de vergadering van de Verenigingsraad van 3 Maart 1951 vastgesteld als volgt: 10,voor inkomens beneden 2500,15,beneden 3500, en 18,voor inkomens van 3500,en meer. Nu en dan, tenminste eens in de twee jaar, zullen congressen worden gehouden. Het hoofdbestuur, thans Verenigingsraad genoemd, is het hoogste bestuurscollege. Alle aangesloten verenigingen zijn hier vertegen woordigd. Zeker niet de minst belangrijke wijziging is de schrapping in de doelstelling van de beperking tot ambtenaren ,,in engere zin". Arbeiders in dienst zowel van het Rijk, als van provincies en waterschappen, stootten zich terecht aan die statutaire beperking. 164

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 48