Men mag verwachten, dat deze wijzigingen een gunstige invloed zullen uitoefenen op het ledental, dat onder de bestaande ver houdingen zeker aanmerkelijk kan stijgen. Uitslag Prijsvraag embleem Ambtenarencentrum. De jury, bestaande uit de heren K. Booden, aesthetisch adviseur van de Technische Uitgeverij H. Stam, H. L. Engberts, hoofd architect bij de Rijksgebouwendienst en F. E. Röntgen, architect bij die dienst, hebben hun rapport ingediend betreffende het em bleem voor het Ambtenarencentrum. Ingekomen waren 119 ont werpen van 75 inzenders. De beste twee inzendingen (motto Minerva met leeuw) en motto I (Ridderzaal-motief) bleken beide te zijn ontworpen door de heer H. Alkema, Schaarsbergenstraat 37 te 's-Gravenhage, lid van de Vereniging van Personeel bij het Staatsdrukkerij- en Uit geverijbedrijf. De prijsvraag is een succes geweest. Bezoldigingsbesluit 1948 (losbladig). Lezers, in het bezit van de uitgave Rietmulder van het losbladig Bezoldigingsbesluit 1948 met bijlagen (uitgegeven door N. Samson N.V. te Alphen a/d Rijn), worden herinnerd aan de sedert de publicatie verschenen aanvullingsbladen. Zij kunnen hun uitgave completeren door aanvrage van deze aanvullingen, welke gratis aan de bezitters worden verstrekt. Wetsontwerp Rechtshandelingen Landbouwgronden. In de behandeling van het Wetsontwerp Rechtshandelingen Landbouwgronden (waarover in één van de vorige organen werd bericht) is een vertraging opgetreden, waardoor inzake de waar dering van landbouwgronden voor de heffingen ineens regelen moesten worden gesteld, welke geen uitstel konden lijden. Voor deze heffingen geldt de bepaling, dat landbouwers bij de vaststelling van hun vermogen op de 2e peildatum een aftrek mogen toepassen, terzake van uitmergeling van hun gronden en verwaarlozing door achterstallig onderhoud van de gebouwen. De definitieve regeling omtrent de aftrekposten is tot stand ge komen in het Koninklijk Besluit van 16 Jan. 1951 (Stbl. 14). Het Nederlandse kadastrale personeel in buitenlandse bladen. In het Belgische „Kartel" van 3 Maart 1951 (het Orgaan der Onafhankelijke Syndikaten van Openbare Diensten), dat ons verenigingsorgaan „het bijzonder goed voorgestelde revue" noemt, komt een artikel voor, dat de opleiding en de positie van de kadastrale ambtenaren in ons land bespreekt. Vertaald in het Frans werd dit overzicht opgenomen in de „Vermessungstechni- ker", het Orgaan van onze Zwitserse collega's, waar men spreekt van „un article intéressant sur le recrutement et les rétributions des agents du cadastre hollandais". 165

Orgaan der Vereeniging TAK | 1951 | | pagina 49